مجله اینترنتی و وبلاگ جهان سنتر
0

تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی

تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی

تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی _ زندگی در آپارتمان نیازمند رعایت یکسری اصول و قوانین است که در خانه های ویلایی افراد ملزم به رعایت آن نیستند.

آپارتمان ساختمانی است که از چند طبقه و واحد تشکیل شده . به همان تعداد خانواده های مختلف با خصوصیات اخلاقی متفاوت در آن ها زندگی می کنند.

به همین دلیل است که قبل از انتخاب آپارتمان علاوه بر نمای بیرونی و طراحی داخلی آن باید به شناخت همسایگان اهمیت داد. با این مقدمه در ادامه این نوشته از جهان سنتر به بیان تفاوت های آپارتمان و خانه های ویلایی می پردازیم. با ما همراه باشید.

تفاوت آپارتمان با خانه های ویلایی

آپارتمان از مجموع چند واحد تشکیل شده .که در مواردی نظیر ورودی اصلی، پارکینگ، حیاط و راه پله با هم مشترک هستند. میزان طبقات آپارتمان از 2 طبقه شروع می شود و تا چند طبقه ادامه دارد.

آپارتمان ها را به صورت مسکونی، اداری و تجاری می سازند و هر کدام با توجه به نمای خارجی و دکوراسیون داخلی دارای ویژگی های متفاوت هستند. در مقابل خانه های معمولی به صورت یک تا سه طبقه ساخته می شوند.نسبت به آپارتمان از فضای بزرگ تری برخوردار هستند.

جهان سنتر

همیشه نمی توان در مورد این که آیا بهتر است در آپارتمان زندگی کرد یا یک خانه ویلایی، قطعاً تصمیم گیری کرد. وقتی به ما فرصت تصمیم گیری داده می شود .ابتدا بودجه خود را در نظر می گیریم،سپس اولویت را انتخاب می کنیم.

افراد بر اساس مکان زندگی به دو دسته تقسیم می شوند، افرادی که تمایل به زندگی در خانه های ویلایی دارند و افرادی که متمایل به زندگی در آپارتمان هستند. البته برخی از افراد ممکن است با توجه به معایب و مزایای هر کدام و ارزیابی آن ها، تغییر عقیده دهند.

تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی
تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی

به هرحال ارزیابی ویژگی های دو مکان به شما کمک می کند راحت تر تصمیم بگیرید.

زندگی در یک آپارتمان به معنای دسترسی به آسایش و امکانات ویژه است، امکاناتی که ممکن است توسط خانه های معمولی فراهم نشوند. مغازه های مجاور، باشگاه، استخر، پارک و سرویس های امنیتی جزء کوچکی از امکاناتی هستند که توسط آپارتمان ها به ساکنین ارائه می شوند.

معایب و مزایای زندگی در خانه ویلایی

داشتن یک خانه ویلایی بزرگ آرزوی تمام افراد است. متراژ خانه نسبت به آپارتمان بیشتر است و در نتیجه دارای اتاق های بزرگ، سالن، حیاط و پارکینگ می باشد.

بزرگ بودن فضا این امکان را برای ساکنین فراهم می کند که بتوانند فعالیت های مختلفی در آن انجام دهند و از حضور در مکان هایی مانند حیاط زیبا با محوطه گل کاری شده یا بالکن های بزرگ که در آن ها یک فضای نشیمن دنج تعبیه شده لذت ببرند.

تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی

یکی از مزایای زندگی در خانه این است که شما هر کاری می توانید در آن انجام دهید، از جمله تغییر ساخت درونی خانه بدون این که مزاحمت برای کسی ایجاد کنید اما در آپارتمان ها به راحتی نمی توان طرح های مورد نظر را اعمال کرد.

مثلاً اگر بخواهید یکی از دیوارها را برداشته و از پارتیشن بندی استفاده کنید، اولاً سر و صدای تعمیرات و تخریب دیوار آرامش همسایگان را صلب می کند و ثانیاً انجام هر نوع تغییرات در آپارتمان باید بر اساس استاندارهای مشخص و میزان تاثیر آن بر واحدهای مجاور صورت گیرد.

معایب و مزایای زندگی در آپارتمان

معایب زندگی در آپارتمان

۱. همسایه­‌هایی با اخلاق و فرهنگ متفاوت باید در یک ساختمان و در کنار هم زندگی ­کنند.

۲. برای نگهداری گیاهان در آپارتمان با محدودیت­‌های زیادی روبرو خواهید بود.

۳. در آپارتمان به دلیل محدودیت فضا و رنجیدن همسایگان امکان گرفتن مهمانی­‌های بزرگ وجود ندارد.

۴. درآپارتمان واحد­ها را نسبتا کوچک‌تر طراحی می‌کنند.

۵. آپارتمان شرایط مناسبی برای نگهداری از حیوانات خانگی ندارد.

۶. برای تعمیرات و تغییرات در دکوراسیون داخلی خانه نیاز به هماهنگی با مدیر ساختمان است.

۷. خانه­‌های آپارتمانی نسبت به خانه­‌های ویلایی سر و صدا را بیشتر انتقال می‌­دهند. در نتیجه هم صدای شما بیشتر بیرون می­‌رود و هم صدای بیرون بیشتر شما را آزار خواهد داد.

جهان سنتر

تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی
تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی

در عصر حاضر به دلیل بالا بودن قیمت خانه نسبت به آپارتمان اکثر افراد ترجیح می دهند در آپارتمان زندگی کنند. آپارتمان به دلیل داشتن فضای کوچک نیازمند هزینه کمتری برای طراحی دکوراسیون و سایر امور جانبی می باشد.

امروزه با خلق ایده های جدید و به کار بردن انواع سبک های دکوراسیون داخلی آپارتمان ها به صورت بسیار شیک و مدرن ساخته می شوند به نحوی که چشم هر بیننده را به خود خیره می کنند.

طراحان با در نظر گرفتن متراژ فضا، سلیقه افراد و بودجه آن ها بهترین طرح را در آپارتمان اجرا کرده و دکوری متفاوت و خاص ایجاد می نمایند.

افرادی که بابت زندگی در آپارتمان نگران هستند و تصور می کنند زندگی در آپارتمان به معنای زندگی در یک فضای بسته و بی روح است .

تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی

با کمی تحقیق و جستجو در مورد دکوراسیون خانه های آپارتمانی متوجه می شوند که آپارتمان نیز همانند خانه می تواند به بهترین شکل طراحی شود و زیبایی و جذابیت را برای ساکنین به ارمغان آورد.

بعد از بحث دکوراسیون داخلی، اگر موضوع امنیت را مورد بررسی قرار دهیم آپارتمان ها بهترین گزینه برای زندگی محسوب می شوند، زیرا آن ها توسط مأمورین و سیستم های امنیتی و تنها با ثبت کد امنیتی یا کارت ورود و خروج کنترل می شوند.

این بدان معناست که ورود سارقین به آپارتمان بسیار سخت است، اما این احتمال وجود دارد که به همراه یکی از همسایگان وارد ساختمان شوند.

کدام یک برای سرمایه­ گذاری بهتر است؟

یکی از راه ­های سرمایه ­گذاری، خرید زمین، آپارتمان یا خانه­ های ویلایی است. بازار ملک از قدیم یکی از بازارهای محبوب در بین سرمایه گذارانی بوده که صبر و هدف بلند مدت در سرمایه­ گذاری داشتند.

بازار ملک در اغلب اوقات بازاری با ریسک پایین بوده، هرچند که برای نقد شدن میزان سرمایه نیاز به زمان دارد. اما بسیاری بین خرید انواع ملک برای سرمایه گذاری مردد میشوند.

تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی
تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی

حال سوال اصلی اینست که برای سرمایه گذاری، خرید زمین، آپارتمان یا خانه­ های ویلایی بهتر است؟ یا حتی ساختمان سازی سود بیشتری دارد یا خرید و فروش؟

اگر در ابتدای راه هستید سراغ خرید و فروش بروید؛ زیرا ساختمان سازی نیاز به تجربه و انرژی زیادی دارد. همچنین برای ساختمان سازی نیاز به اطلاعات زیادی در این حوزه دارید. می توانید بعد از مدتی و کسب تجربه کافی در این بازار دست به ساخت و ساز بزنید.

ما این نوع سرمایه گذاری را به ۳ نوع تقسیم کردیم که در زیر در مورد هرکدام توضیح میدهیم:

ساخت و ساز: اگر برای ساختمان سازی می خواهید ملکی را بخرید که در ابتدا پیشنهاد ما زمین است. اما اگر نمی خواهید زمین بخرید بهترین انتخاب خانه های ویلایی و کلنگی است.

خرید و فروش: اما برای خرید و فروش با بررسی­ های انجام شده. می توان نتیجه گیری کردکه روند افزایش قیمت در زمین نسبت به ساختمان بیشتر است. اما اگر نمی خواهید زمین بخرید گزینه آپارتمان و خانه­ های ویلایی را دارید.

در این مورد باید به این توجه کنید که معمولا خانه­ های ویلایی متراژ بالایی دارند و تنوع متراژ در خانه­ های آپارتمانی بیشتر است. برای خرید ویلایی نیاز به سرمایه زیادیست اما برای خرید آپارتمان با هر میزان سرمایه می توانید اقدام کنید.

تفاوت آپارتمان با خانه های معمولی

برای فروش نیز ویلایی مشتریان محدودی دارد و پروسه فروش آن زمانبر است اما آپارتمان با توجه به متراژ آن مشتریان بیشتری دارد.

رهن و اجاره: اگر می خواهید خانه ­ای بخرید و از رهن و اجاره آن سودی به دست آورید آپارتمان گزینه بهتری است. آپارتمان ­ها معمولا به دلایل زیادی مانند امنیت بیشتر، نوساز بودن و…. مشتریان بیشتری دارد. همچنین خانه­ های ویلایی به دلیل قدیمی بودن نیاز به صرف هزینه برای بازسازی دارد.

میتوانید برای اطلاعات بیشتر و کامل تر به جهان سنتر همراه باشید.

نشانی: مازندران، آمل، محله فضل الله نوری-کوچه فرهنگ 9-خیابان 20 متری فرهنگیان-پلاک 130

تلفن رسیدگی به شکایات: 09129309353

کدپستی : 4616946341

ایمیل : info @ jahancenter.com

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.