مجله اینترنتی و وبلاگ جهان سنتر
0

معرفی جنگل دو هزار سه هزار در مازندران |جهان سنتر

جنگل دو هزار سه هزار مازندران

جنگل دو هزار سه هزار مازندران |طبیعت زیبا و سرسبز شمال ایران همیشه پای گردشگران ایرانی را به استان های شمالی کشانده است. این طبیعت حیرت انگیز که همچون شاهکار هنرمندی تردست و تواناست. با جهان سنتر (خرید و اجاره ویلا)همراه باشید.

مطالب بیشتر:

معرفی مکان جواهرده؛ روستای بهشتی رامسر |جهان سنتر

نکات مهم برای خرید ویلا در شمال |جهان سنتر

معرفی مکان تفریحی نمک آبرود

زمانی که با دریای زیبای خزر همراه میشود.هارمونی بی نظیری به وجود می آید. و مکانی فوق العاده برای طبیعت گردی و گذراندن اوقات کنار عزیزان زندگی می شود. خرید بلیط هواپیما ساری برای فاصله گرفتن از هیاهوی شهر و مشکلات و درگیری های روزمره زندگی پیشنهاد بسیار خوبی است.
یکی از بهترین جاذبه های استان مازندران جنگل دوهزار و سه هزار (Do Hezar and Se Hezar Forests) است. که از جمله تفرجگاه های زیبا و جالب مازندران به شمار می رود.


جنگل دو هزار و سه هزار تنکابن


در هم آمیختگی دو جنگل بزرگ واقعا پدیده ای شگفت انگیز است. جنگل دوهزار و سه هزار توسط کوه های بلند از هم جدا شده اند و مسیرهایشان نیز متفاوت است. همچنین، ارتفاع و آب و هوای مناطق مختلفشان باهم فرق دارند. این عناصر بی نظیر و ناب باعث پدید آمدن جنگل دوهزار و سه هزار شده اند. شاید پیش خود بپرسید علت نام گذاری جنگل ها با این اسامی چیست و چرا در نام آن ها از عدد استفاده شده است.


در پاسخ باید بگوییم که نام این جنگل ها در ابتدا دوهراز و سه هراز بوده و دلیل این نام گذاری هم تعداد رودهای بالای کوه بوده که جاری می شدند. و در یک نقطه به هم می رسیدند. در نتیجه تقابل رودها در این نقطه یک رودخانه پرآب و خروشان پدید می آمد. در گذر زمان نقطه تلاقی رودها با یکدیگر جابه جا شد و نامشان از دوهراز و سه هراز به “دوهزار و سه هزار” تغییر یافت.


بازدید از جنگل های دوهزار

در همان ابتدای ورود به جاده جنگلی رودخانه ای در کنار درختان سرسبز وجود دارد. هر چه به سمت جلو حرکت کنید. ارتفاعتان بیشتر می شود و رفته رفته رودخانه را در میان دره ای می بینید و سپس رودخانه از دیدتان ناپدید می شود. هر چه ارتفاعتان بیشتر می شود، دید وسیع تری به کوه ها خواهید داشت. در جنگل دوهزار، امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی برای بازدید کنندگان فراهم شده اند.

بخش های مختلف جنگل دوهزار عبارتند از:
جنگل دو هزار و سه هزار تنکابن
پارک و هتل جنگلی چالدره

فضای وسیعی از جنگل دوهزار به پارک چالدره اختصاص داده شده است. کلبه های داخل پارک ساخته شده اند که تمام امکانات لازم برای اقامت را دارند. و مسافران و بازدیدکنندگان می توانند به راحتی در آن ها استراحت کنند. این کلبه ها در واقع همان اتاق های یک هتل جنگلی به حساب می آیند. که در یک ساختمان جمع نشده اند.

جنگل دو هزار سه هزار مازندران

یک رستوران در این جنگل وجود دارد که به طور شبانه روزی باز است. و پرسنل آن ۲۴ ساعته خدمات ارائه می دهند. همچنین، در پارک جنگلی چچالدره واقع در جنگل دوهزار آلاچیق هایی با فواصل معین در نظر گرفته شده اند. که امکانات باربکیو دارند و مسافران می توانند کباب خوشمزه برای ناهارشان آماده کنند. وجود امکانات متنوع در جنگل دوهزار باعث شده گردشگران زیادی از پارک و هتل جنگلی چالدره به عنوان تفرجگاه استفاده کنند.


استخرهای پروش ماهی جنگل دوهزار

در جنگل دوهزار یک استخر پرورش ماهی قزل آلا وجود دارد. گردشگران می توانند در بازدید از جنگل از همین محل ماهی تازه تهیه کرده و نوش جان کنند. خوردن کباب ماهی در جنگل دوهزار طعم و لذت دیگری دارد. و حتما به پرسنل سفارش تهیه این غذای کبابی خوشمزه را بدهید.هتل سیالان جنگل دوهزار

یکی از قدیمی ترین مجتمع های رفاهی جنگل دوهزار هتل سیالان است که از دیرباز از مسافران و گردشگران میزبانی می کند. امکانات رفاهی این هتل خوب هستند و می توانید.

با اقامت در آن به راحتی به تفریح و گردش در جنگل دوهزار بپردازید. علاوه بر این، سوئیت ها و ویلاهای اجاره ای زیادی در منطقه وجود دارند که می توانید از افراد محلی درباره آن ها سوال کرده و یکی از آن ها را برای اقامت انتخاب کنید. مراکز خرید و سوپر مارکت نیز در منطقه در دسترس هستند.


بازدید از جنگل های سه هزار

اگر عاشق طبیعت و طبیعت گردی هستید و علاقه ای به مجتمع های رفاهی- تفریحی ندارید، به جنگل های سه هزار بروید. چنان چه در مسیر جنگل های دوهزار و سه هزار به سمت چپ بپیچید.

از روی پلی عبور می کنید که بالای رودخانه خروشان سه هزار ساخته شده است. برخلاف مسیر جنگل دوهزار، در مسیر دسترسی به جنگل های سه هزار منظره رودخانه را از ابتدا تا انتها تماشا خواهید کرد. در اوایل جاده جنگلی درختانی وجود دارند که توسط شهرداری کاشته شده اند. در حال حاضر نیز منطقه تحت حفاظت بوده و مکان مناسبی برای پیک نیک نیست.


با حرکت به سمت جلو در این مسیر، به دل طبیعت جنگل های سه هزار نزدیک تر می شوید و درختان بلند قامت و کهنسال شروع به خودنمایی می کنند. با پشت سر گذاشتن پیچ و خم های جاده به تعداد درختان افزوده می شود و در انتها به جایی می رسید. که شاخه های درهم تنیده درختان یک مسیر سرسبز و رویایی به وجود آورده اند.

جنگل دو هزار سه هزار مازندران

در میان این همه سرسبزی و زیبایی صدای طنین انداز آب جاری در جوی های کوچک بسیار دلنشین است. یکی از تفاوت های بارز جنگل های سه هزار با جنگل های دوهزار این است .که در این چنگل ها زمین ها هموار و مسطح بوده و برای پیک نیک و کمپینگ بسیار مناسب هستند و همچنین رودخانه قابل دسترس و مشاهده است. در این جنگل ها خبری از آلاچیق و کلبه و باربکیو نیست. در هر محلی می توانید زیراندازتان را پهن کرده و بساط کباب و جوجه را راه بیندازید.


امکانات جنگل های سه هزار

در جنگل های سه هزار نیز همچون جنگل های دوهزار امکاناتی از قبیل پارک جنگلی، هتل، کافه های سنتی، استخر پرورش ماهی و … .وجود دارند. هموار بودن زمین. و عالی بودن موقعیت جنگل های سه هزار باعث شده سیل عظیمی از مردم محلی و گردشگران برای تفریح در هر زمان از سال به ویژه در ایام تعطیلات و فصل های بهار و تابستان به این منطقه بیایند.

گاه در این مواقع شلوغ امکان پیدا کردن سوئیت اجاره ای دشوار می شود .و کافه داران منطقه آلاچیق هایشان را هم برای اقامت شبانه به مسافران اجاره می دهند. جاده سه هزار از آن جاده های بی انتهایی است که به الموت و قزوین ختم می شود.


با وجود این که جاده به طور کامل به بهره برداری نرسیده.اما باز است و برای عبور از آن و لذت از زیبایی های راه باید تمام جوانب را محتاطانه رعایت کرد. روستاهایی در ارتفاعات سه هزار وجود دارند که بافت قدیمی شان را حفظ کرده اند و جذابیت خاصی به منطقه بخشیده اند. در این خانه ها می توان جریان زندگی را احساس کرد. صدای حیوانات، فعالیت دامپروران و کشاورزان، چارقد رنگارنگ بانوان روستایی بسیار جذاب و امید بخش هستند.


چگونه به جنگل های دوهزار و سه هزار برویم؟

برای دسترسی به جنگل های دوهزار و سه هزار ابتدا به شهر تنکابن در استان مازندران بروید. تابلوهایی در کمربندی بزرگ تنکابن نصب گردیده اند که شما را به سمت جنگل های دوهزار و سه هزار هدایت می کنند. از هر مسیری که به راه بیفتید، به میدان کوهنورد لتاک خواهید رسید. تمامی مسیرها درنهایت به این میدان ختم می شوند. و از این جا به بعد باید مسیر را ادامه دهید تا به جنگل های زیبای دوهزار و سه هزار برسید.

جنگل دو هزار و سه هزار

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.