مجله اینترنتی و وبلاگ جهان سنتر
0

خرید زمین کشاورزی در شمال

خرید زمین کشاورزی در شمال

خرید زمین کشاورزی در شمال از جمله مواردی است که همیشه مورد استقبال خریداران ملک و زمین بوده است. این استقبال بیشتر از جانب کسانی است، که با خرید آپارتمان در شمال اقدام به سرمایه گذاری در شمال کرده اند و یا تجربه خرید ویلا در شمال را داشته اند. با جهان سنتر همراه باشید.

با توجه به اینکه استان مازندران یکی از بهترین مناطق آب و هوایی ایران را دارد با خرید زمین کشاورزی در این استان نگران کمبود آب و دغدغه های آن برای کشت محصول خود نخواهید شد. بنابراین این مورد را نیز می توانید به عنوان یکی از فاکتورهای پیشنهادی در ذهن خود داشته باشید.

مطالب بیشتر:

شهرهای خرید زمین در شمال کدام اند؟

خرید آپارتمان ساحلی در سرخرود

خرید ویلا جنگلی شیک در مازندران | جهان سنتر

سه نوع مختلف زمین در شمال


زمین هایی که در خطه شمال کشور وجود دارند سه نوع مختلف می باشند که شامل زمین های مسکونی، باغ ها و زمین های کشاورزی است.

نوع اول زمین های شمال، زمین های مسکونی می باشد که خریدار با خرید این نوع زمین می تواند با اخذ جواز برای ساختن ویلا و یا آپارتمان از زمین آن استفاده کند. زمین های مسکونی شمال از نظر وسعت، حجم بسیار کمی از زمین های شمال را شامل می شوند.

نوع دوم را باغ ها شامل می شوند، که خریدار می تواند از طریق سازمان منابع طبیعی نسبت به تغییر کاربری آن اقدام کند. و ساخت و ساز انجام دهد و یا از خود باغ استفاده نماید.

نوع سوم را زمین های کشاورزی شامل می شوند که حجم بسیار وسیعی از زمین های موجود در شمال را دارد.، نهاد کنترل کننده این نوع زمین ها، سازمان جهاد کشاورزی می باشد.

کسانی که قصد خرید زمین کشاورزی در شمال را دارند باید این نکته را بدانند. که به هیچ عنوان نمی توان کاربری زمین های کشاورزی را تغییر داد. و به عنوان مثال شروع به ساخت و ساز در آن ها را کرد.

خرید زمین کشاورزی در شمال

ویژگی های زمین های کشاورزی شمال در جهت کشاورزی


یکی از مهم ترین موارد در پیداکردن و خرید زمین کشاورزی در شمال نوع خاک است. چرا که خاک منبع تأمین آب، مواد معدنی و اکسیژن مورد نیاز برای محصول کشاورزی است، .بنابراین برای تولید محصول سودآور کیفیت خاک نقش بسزایی دارد.

جنس خاک باید از لحاظ اسیدی، خنثی و قلیایی بودن بررسی شود که مناسب ترین آن ها خنثی بودن خاک است، اگر جنس خاک مناسب نباشد باید با برآورد هزینه زیاد شرایط خاک را تغییر داد.

جهت تابش نورخورشید باید در تمام مناطق زمین بررسی شود، از آنجایی که گیاهان برای رشد خود به میزان نور زیادی نیاز دارند اگر نور کافی به آن ها نرسد رشد گیاهان کاهش پیدا می کند. پس این مورد عامل موثری در رشد و پرورش محصولات به حساب می آید.

خرید زمین کشاورزی در شمال

خرید ویلا در مازندران

هنگام خرید زمین کشاورزی در شمال باید به شیب زمین دقت کرد، از این رو بهتر است شیب زمین کمتر از ۸ درصد باشد. در زمین هایی که شیب بالاتر از ۸درصد دارند مشکلاتی از قبیل جاری شدن رواناب و فرسایش خاک به وجود می آید، که در این صورت ممکن است با کمبود منابع خاک در آینده مواجه شوید.

با خرید زمین کشاورزی در شمال چه محصولاتی را می توانیم کشت کنیم؟


شمال کشورمان با توجه به شرایط آب و هوایی بی نظیر، خاک مناسب به منطقه ای ایده آل در جهت کشاورزی تبدیل شده است، که به جرأت می توان گفت خرید زمین کشاورزی در شمال با ضریب بالایی در صنعت کشت همراه است.

مهم ترین محصول قابل کشت در شمال، برنج می باشد که بیشترین حجم کاشت در زمین های کشاورزی شمال را به خود اختصاص داده است.

از محصولات جذاب و پر سود قابل کشت در زمین های شمال، گیاهان دارویی می باشد. این گیاهان به واسطه سود دهی زیاد، مورد توجه بسیاری از کشاورزان قرار گرفته است.

خرید ویلا در شمال

چای، محصولی خاص از زمین های کشاورزی شمال محسوب می شود. چای شمال نام و آوازه ای دیرینه دارد و از قدیم مورد توجه کشاورزان بوده است.

بعد از برنج و چای شمال، زیتون نیز در شمال جزو محصولات مهم و محلی به حساب می آید. شهرستان رودبار بخش زیادی از باغات و زمین های زیتون را در شمال به خود اختصاص داده است.

مرکباتی همچون پرتقال، نارنگی، انار، گریپ فروت، لیمو شیرین قابلیت کشت و بهره برداری در زمین های کشاورزی شمال را دارند.

در زمین های شمال محصولاتی همچون گندم، دانه های روغنی، سبزیجات و صیفی جات، سویا و ذرت نیز قابلیت کشت دارند.

برای خرید زمین کشاورزی در شمال باید نکات زیر را رعایت کنیم:

  • زمینی که قصد خریداری آن را داریم باید در مناطقی که پیشرفت زیادی نداشته اند واقع شده باشد. چرا که این مناطق دارای قیمت مناسبی هستند .
  • به طور کلی زمین های کشاورزی در حاشیه شهر واقع شده اند،. پس ما هم با تکیه بر این نکته نسبت به خرید زمین کشاورزی در شمال با قیمت ارزان در محدوده خارج از شهر اقدام می کنیم.
  • زمین هایی که دارای سند تک برگ و شش دانگ می باشند. قیمت بسیار بالاتری از دو نوع دیگر زمین هایی که در بخش های قبلی به آن اشاره کردیم دارند.
  • می توانیم زمین های قولنامه ای را با قیمت بسیار پایین تری نسبت به زمین های دارای سند تک برگ و شش دانگ خریداری کنیم.

خرید آپارتمان در شمال

زمین های کشاورزی در شمال چه نوع سندهایی دارند؟


برخی از این زمین ها به صورت قولنامه ای خرید و فروش می شوند یعنی سند مشخصی ندارند، و معامله با توافق میان خریدار وفروشنده صورت می پذیرد. این نوع سند دارای کد رهگیری مبایعنامه ثبت شده و قابل پیگیری می باشد. که اعتبار قابل قبولی دارد، خریدار می تواند پس از اتمام معامله نسبت به اخذ سند رسمی اقدام نماید.

نوع دوم سندها را اصلاحات اراضی شامل می شود،. این نوع اسناد از قبل انقلاب مرسوم بوده است به طوری که اگر شخصی بر روی یک زمین، مشغول فعالیت کشاورزی بوده این امکان وجود داشت که نسبت به دریافت سند به نام خود اقدام کند.سندهای اصلاحات اراضی رسمی می باشند و امکان خرید و فروش را دارند.

مهم ترین نوع اسناد، سند شش دانگ یا تک برگ است که مطمعن ترین نوع سند می باشد. و زمین های دارای سند شش دانگ ارزش خرید و فروش بسیار بالایی دارند.

اشتغال زایی از طریق خرید زمین کشاورزی در شمال


خرید زمین کشاورزی و استفاده از آن در نگاه اولیه، فقط به خریدار زمین سود می رساند ولی با نگاهی متفاوت می توان درک کرد که کشت فقط یک محصول، باعث ایجاد اشتغال و کار برای چندین نفر می شود.

می توانیم از طریق کاشت و بهره برداری از مرکباتی همچون پرتقال و انار باعث ایجاد فرصت شغلی مناسب برای چندین نفر در همین بخش شویم.

املاک جهان همواره در سراسر مازندران همراه شماست.

jahancenter.com

https://villajahan.com/

http://amlaak-jahan.net/

https://www.amlakjahan.com/

جهان سنتر
خرید زمین در شمال | جهان سنتر

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.