مجله اینترنتی و وبلاگ جهان سنتر
0

خرید ویلا و خانه دوبلکس

خرید ویلا و خانه دوبلکس

خرید ویلا و خانه دوبلکس _ ویلای دوبلکس در شمال یکی از گزینه‌های محبوب و پرطرفدار برای خرید ویلا است. ویلاهای دوبلکس، معماری چشم‌نواز و منحصر به فردی دارند. این ویلاها از نمای بیرونی قابل تشخیص هستند.

ویلایی که به صورت دو طبقه دیده می‌شود، اما در واقع در طراحی داخلی، از طریق یک پلکان در دو طبقه مجزا شده است. آنچه مشتریان خرید ویلا در شمال را به سمت این ویلاها جذب می‌کند، نحوه طراحی دکوراسیون داخلی است. که باعث می‌شود سبک زندگی لوکس را تجربه کنند.

در کنار ویلای دوبلکس در شمال، ویلاهای تریبلکس هم وجود دارند که آن‌ها هم در نوع خود، بی نظیر هستند. قیمت انواع ویلا در شمال با توجه به متراژ ساختمان و نوع معماری آن متفاوت است. این ویلاها را می‌توانید در بهترین شهرهای مازندران پیدا کنید.

جهان سنتر

در این مقاله از مقاله‌های وبلاگ اول خونه قرار بر این است تا با شما درباره ویلای دوبلکس و انواع آن صحبت کنیم.زیرا درصد زیادی از افرادی که قصد خرید ویلا در شمال را دارند، به دنبال خرید یک ویلای دوبلکس در آن منطقه هستند.

خرید ویلا و خانه دوبلکس
خرید ویلا و خانه دوبلکس

ما نیز از این فرصت استفاده کردیم و خوب دانستیم .تا با شما در مورد چگونگی یک ویلای دوبلکس استاندارد و انواع ویلای دوبلکس در این مقاله گپ و گفتی داشته باشیم.

تعریف ویلای دوبلکس

تعاریف متفاوت‌اند، اما ویژگی ثابتی که در تعاریف ویلای دوبلکس وجود دارد این است .که ویلای دوبلکس به ویلایی گفته می‌شود که دو طبقه است. اما دو طبقه‌ای که با ارتفاع استاندارد در یک واحد طراحی شده . به وسیله پله‌هایی به هم وصل گردیده باشند.

در واقع اینطور تصور کنید که ویلای دوبلکس ویلایی است. که طراح آن، درون آن را به صورت دو واحد مجزا که به وسیله پله به هم متصل می‌شوند طراحی می‌کند.

این پله‌ها حکم پل ارتباطی میان طبقه بالا و طبقه پایین یک ویلای دوبلکس را دارند .که به راحتی می‌توانید مابین آن‌ها رفت و آمد کنید.

ویژگی‌های ویلای دوبلکس

ویلا و خانه دوبلکس _ اینکه ما این امکان را داشته باشیم که در یک واحد خانه‌مان، با یک مهندسی جدید و خوب دو طبقه را در اختیار داشته باشیم .به عبارتی یک ویلای دوبلکس برای خود فراهم کنیم فکری وسوسه‌انگیز و جذاب است.

اما آیا عملی کردن این فکر به همین آسانی‌ها است که ما در هر فضایی در یک واحد از خانه‌مان، دو طبقه برای خود بسازیم؟ بدیهی است که جواب خیر است.

یک ویلای دوبلکس نیز برای خود اصول و استانداردهایی دارد که بدون رعایت کردنشان نمی‌شود رویایش را به واقعیت تبدیل کرد.

نکته بسیار مهمی که در رابطه با ویلای دوبلکس وجود دارد توجه به ارتفاع ساختمان است. یعنی درست است که خانه یا ویلای شما یک واحد محسوب می‌شود.

خرید ویلا و خانه دوبلکس

اما برای داشتن این تیپ محبوب از ویلاها و اجرای نقشه ویلای دوبلکس نیاز به فضای بیشتر و طبیعتاً ارتفاع بیشتری در واحدتان دارید.

البته حدس و پیش‌بینی این مسئله که برای داشتن یک ویلای دوبلکس نیاز به بنایی با ارتفاع و فضای بیشتر دارید. هم کار چندان سختی نخواهد بود. برای درک این امر کافیست نگاه مختصری به ظاهر چند نمونه خانه یا ویلای دوبلکس در اطرافتان بیاندازید.

خرید ویلا و خانه دوبلکس
خرید ویلا و خانه دوبلکس

نکته بسیار مثبت درباره داشتن یک ویلای دوبلکس این است. که نحوه معماری و نقشه این ویلا این امکان را به شما می‌دهد که فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید.

بنابراین اگر اشیای زندگی شما یا تعدادتان جوری است که یک خانواده پر جمعیت محسوب می‌شوید. یک ویلای دوبلکس برای شما خیلی بیشتر از یک ایده‌آل است.

مزیت‌های ویلای دوبلکس:

مهمترین دلیل هر مشتری برای خرید ویلا از نوع ویلای دوبلکس منظره و چشم‌انداز زیبایی است که ایجاد می‌کند. شما می‌توانید به طبقه دوم رفته و هر روز منظره زیبایی دریا، طلوع و غروب خورشید و… را تماشا کنید.

به جز جنبه زیبایی، مزیت دیگر ویلای دوبلکس فضای بیشتری است که برای خانواده‌ها ایجاد می‌کند. اگر شما یک خانواده پر جمعیت داشته و یا می‌دانید که هر بار قرار است با دوستان و آشنایان به شمال بروید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای خرید ویلا حتماً به سراغ ویلا دوبلکس بروید. زیرا در ساخت و ساز ویلا در شمال کمترین فضای پرت وجود داشته. با توجه به اینکه دو طبقه می‌شود، اقامت خانواده‌ها راحت‌تر خواهد بود.

جهان سنتر

ویلای دوبلکس کارایی زمین را دو چندان می‌کند. به این معنا که شما با خرید ویلا به دلیل دو طبقه بودن، می‌توانید از همان یک تکه زمین برای اقامت چند خانواده استفاده کنید.

طراحی داخلی ویلای دوبلکس از جمله دیگر جذابیت‌های آن‌ها به شمار می‌رود. ساخت داخل این ویلا، دکوراسیون آن بسیار خاص و دیدنی است که توجه همه مشتریان را به خود جلب می‌کند.

مقایسه ویلای دوبلکس و ویلای فلت در شمال

همانگونه که بیان کردیم در زمان خرید ویلا در شمال ابتدا بهتر است مقایسه‌ای بین طرح‌های مختلف ساختمانی داشته باشید. تا بتوانید نهایتاً یک ویلای زیبا و مناسب با شرایط خود را تهیه کنید. در ادامه این مقاله ما به مقایسه ویلای دوبلکس و ویلای فلت در شمال خواهیم پرداخت:

خرید ویلا و خانه دوبلکس
خرید ویلا و خانه دوبلکس
  • ویلای فلت یک طبقه است که از نام آن نیز مشخص است. در نتیجه چنین معماری ساختمانی برای خانواده‌های کم جمعیت مناسب است چون فضای داخلی آن کم است. البته دقت داشته باشید که اگر در خانواده خود فردی سالمند و یا معلول دارید، بهتر است حتی المقدور به سراغ خرید ویلای فلت بروید. چون این افراد توانایی بالا رفتن از پله‌ها را ندارند.
  • یکی از مهمترین گزینه‌ها برای مشتریان در زمان خرید ویلا در شمال بحث هزینه‌ها است. همه ما به دنبال این هستیم که بهترین و شیک‌ترین ویلا را با قیمتی مناسب تهیه کنیم .اما لازم است، بدانید که نوع طراحی در حین ساخت و ساز ویلا بر روی قیمت نهایی آن تاثیر خواهد گذاشت. با توجه به اینکه ویلای دوبلکس نیاز به مصالح ساختمانی بیشتری نسبت به ویلای فلت دارد، طبیعتاً قیمت آن نیز گران‌تر است.

خرید ویلا و خانه دوبلکس

  • البته در ویلای دوبلکس متناسب با دو طبقه شدن ساختمان و استفاده بیشتر از یک تکه زمین، به نظر می‌رسد. که خرید ویلای دوبلکس از نظر اقتصادی به صرفه‌تر از ویلای فلت باشد. چرا که در سال‌های اخیر، قیمت زمین در شمال کشور افزایش یافته . همین موضوع کافی است تا خرید ویلای دوبلکس اولویت پیدا کند. درست که که هزینه آن بیشتر است ولی نسبت به یک ساختمان یک طبقه، کاملاً مناسب خواهد بود.
  • طراحی داخلی شیک و مدرن در ویلای دوبلکس مزیت و برتری دیگر آن نسبت به ویلای فلت است. قبلاً نیز ذکر شده است که در ساخت و ساز ویلا در شمال پیمانکاران سعی می کنند تنوع داشته باشند. تا نیاز مشتریان پاسخ داده شود.

ویلای فلت قدیمی‌ترین طراحی را دارد و در نتیجه از نظر ساختمانی و دکوراسیون داخلی، بسیار ساده است. اما اگر به دنبال یک ساختمان شیک و به روز در شمال کشور هستید.تا آخر هفته و یا برای تفریحات تابستانه از زندگی در چنین بنایی لذت ببرید، به شما ویلای دوبلکس را پیشنهاد می‌کنیم.

میتوانید برای اطلاعات بیشتر و کامل تر به جهان سنتر همراه باشید.

نشانی: مازندران، آمل، محله فضل الله نوری-کوچه فرهنگ 9-خیابان 20 متری فرهنگیان-پلاک 130

تلفن رسیدگی به شکایات: 09129309353

کدپستی : 4616946341

ایمیل : info @ jahancenter.com

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.