مجله اینترنتی و وبلاگ جهان سنتر
0

ویلا کلاسیک در شمال

ویلا کلاسیک در شمال

ویلا در شمال

خرید ویلا کلاسیک در شمال _زمانیکه صحبت از خرید ویلا در شمال به میان می‌آید. برای هر مشتری، یکی از اولین تصمیماتی که در مورد آن فکر می‌کند این است که سبک ویلاهای شمال چگونه است. و چه نوع ویلایی را می‌خواهد انتخاب کند. قطعاً اگر شما هم یک مشتری خرید ویلا در مازندران باشید به این فکر می‌کنید که ویلای شما از چه سبکی تبعیت می‌کند.سبک معماری مدرن یا سبک کلاسیک؟! اگر یک جستجوی ساده میان سبک‌های معماری برای ساخت ویلاهای شمال کشور داشته باشید، تفاوت زیادی را بین ویلاهای مدرن و سنتی مشاهده می‌کنید.

جهان سنتر

این وجه تمایزات، بسیار بیشتر از آنچه هستند که شما در ذهن دارید. شاید به همین دلیل است که بسیاری از مشاوران معاملات املاک، تعاریف اصلی و متفاوتی را برای نمای یک ساختمان به مشتری ارائه می‌دهند. مسئله خرید ویلا در شمال، بسیار حساس است، تا حدی که به طور مستقیم با هزینه‌های مالی در ارتباط می‌باشد. در ادامه مطلب با جهان سنتر همراه باشید. تا با سبک ویلاهای شمال و هر آنچه که درباره آنها باید بدانید را برای شما بازگو کنیم.

هر آنچه باید درباره سبک ویلاهای شمال بدانید

کمتر کسی است که با دیدن یک ویلا درون آن را قضاوت نکند . نظر خود را نسبت به خرید ویلا یا فروش ویلا تغییر ندهد.معمولا همه ما با دیدن بیرون یک ویلا ساعت‌ها می‌توانیم از آن تعریف کنیم و یا کاملا برعکس آن را نقد نماییم. بیرون یک ویلا جایی است که در نگاه اول دیده می‌شود. به همین خاطر تمرکز بیشتر طراحان بر روی ارائه زیباترین نماها است به طوری که بتواند هر نگاهی را به سمت خود جلب نماید. از طرفی درباره ویلا صحبت می‌کنیم بنابراین انتظار می‌رود آن‌چه در نخستین نگاه به چشم می‌آید بسیار لوکس و فوق العاده باشد.

شاید بسیاری از افراد بی‌تفاوت به نمای خانه‌های مسکونی از کنارش بگذرند اما به ندرت می‌توان نمای خارجی یک ویلا را نادیده گرفت. شاید شما هم به هنگام تماشای ویلا‌های مختلف تفاوت‌های فاحشی را احساس کرده باشید.احتمالا به این نتیجه رسیده‌اید که برخی‌ها سنتی‌تر و تعدادی مدرن‌تر هستند.

خرید ویلا کلاسیک در شمال

در ساخت ویلا‌های شمال از سبک‌های متفاوتی استفاده می‌شود. برخی از آن‌ها را به شیوه مدرن طراحی می‌کنند، حال آن که برخی را به صورت کلاسیک و تعدادی را تلفیقی می‌سازند. اگرچه سبک‌ها به این سه مورد محدود نمی‌شوند و نمونه‌های دیگری هم وجود دارند. با این حال در این جا این سبک مدرن و کلاسیک را مورد بررسی قرار خواهیم داد . در آینده دیگر سبک‌ها را تشریح خواهیم کرد. اگر شما هم با تفاوت جزئی این سه سبک آشنایی چندانی ندارید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

خرید ویلا کلاسیک در شمال
خرید ویلا کلاسیک در شمال

طراحی و ساخت ویلا در شمال به سبک کلاسیک

برای داشتن خانه ویلایی شیک چه سبکی مناسب است ؟ سلیقه و زیبایی شناسی در انتخاب نوع و سبک دخالت دارد. اینکه خانه ویلایی یک طراحی ویلا مدرن را داشته باشد. یا یک طراحی کلاسیک یک امر سلیقه ای است و نمی توان برتری به هیچ کدام داد.

سبک طراحی به اقلیم و منطقه نیز بستگی دارد. بسیاری معتقد هستند در شمال ایران و قسمتهایی که طبعیت خودنمایی بیشتری می‌کند. بخصوص بخشهایی که بافت روستایی دارد سبک کلاسیک در ویلاسازی مناسب نیست و بهتر است به سبک بومی و یا مدرن ویلاسازی انجام شود. در بافتهای شمال ایران در بخش هایی که بافت شهری تر دارد سبک ویلاسازی کلاسیک مناسبتر خواهد بود.

رنگ سفید، محبوب در سبک ویلاهای شمال

در ویلاهای کلاسیک معمولا از رنگ سفید استفاده می‌کنند اما این رنگ تنها مختص سبک کلاسیک نیست.سفید را در ویلاهای مدرن هم می‌توان به وفور مشاهده کرد چرا که برخی‌ها بر این عقیده هستند که رنگ سفید ویلاهایی ساده‌تر می‌آفریند.از آن جا که رنگ سفید سبب می‌شود ویلا بزرگ‌تر از آن چه هست به نظر بیاید. استفاده از آن در ویلا‌های کوچک نیز بسیار محبوب است. این را هم اضافه کنیم که معمولا در ویلاهای ساحلی از رنگ سفید بیشتر استفاده می‌شود. بنابراین سفید رنگی پرکاربرد در ساخت ویلاهای شمال است چه ویلا مدرن باشد چه کلاسیک.

تفاوت متریال استفاده شده در سبک ویلاهای شمال

در ویلاهایی که مدرن شناخته می‌شوند از متریال متفاوتی به نسبت نوع کلاسیک استفاده می‌شود. در سبک‌های مدرن سه متریال چوب، سنگ و شیشه بسیار محبوبند.اگر ویلاهایی را مشاهده کردید که با تمرکز بر چنین مصالحی احداث شده بودند می‌توانید نتیجه بگیرید که با سبکی مدرن روبرو هستید. تمام تلاش طراحان این است که سه متریال ذکر شده را کاملا هماهنگ با هم در سبک مدرن مورد استفاده قرار دهند. این گونه یک اثر هنری خلق می‌شود و توجه هر رهگذری را به خود جلب می‌کند. این سه متریال علاوه بر این که از نظر کیفیتی مرغوبند و ویلایی مقاوم را رقم می‌زنند. به حیث رنگ هم با هم متناسب و هماهنگ هستند.

جهان سنتر

در سبک کلاسیک تمرکز بر سنگ‌های لوکس و گران قیمت است.انواع سنگ را چنان ماهرانه برش می‌زنند و برجستگی‌های زیبا می‌آفرینند. که کمتر کسی است با دیدن آن لذت نبرد و ساعت‌ها بدان چشم ندوزد. سنگ را می‌توان پای ثابت بیشتر ویلاهای ساخته شده به سبک کلاسیک دانست.

تفاوت در ظاهر معماری در سبک ویلاهای شمال

در سبک طراحی ویلا کلاسیک از اشکال منحنی استفاده می‌شود؛ اما در سبک طراحی ویلا مدرن از اشکال مکعبی و گوشه‌دار استفاده می‌شود. از دیگر مشخصه های معماری مدرن، پنجره های بزرگ است. جالب اینجاست که اکثرا حتی پنجره ها را نیز به شکل مکعبی طراحی می‌کنند.
در سبک‌های مدرن توجه چندانی به تقارن نمی‌شود اما تلاش می‌کنند نتیجه نهایی بسیار منسجم و منظم باشد. اما در طراحی نما به سبک کلاسیک یکی از اصول، داشتن پوسته سازه ای به صورت کاملاً متقارن است.

خرید ویلا کلاسیک در شمال

ویلای کلاسیک
ویلای کلاسیک

تفاوت نورپردازی در سبک ویلاهای شمال

در طراحی داخلی ویلاهای مدرن به دلیل استفاده از چند نوع متریال و مصالح نورپردازی هرچند در نهایت.نتیجه درخور را رقم می‌زند اما به مراتب سخت‌تر است.
اما برای ویلاهای کلاسیک این امر به سهولت قابل انجام است . می‌توان ویلاهای کلاسیک را به نورهای جذاب مزین کرد و از نورهای افقی و عمودی استفاده کرد.

تفاوت دکوراسیون در سبک ویلاهای شمال

وقتی فضای ویلا شما کوچک است و نور کافی دریافت نمی‌کند بهتر است به سراغ سبک مدرن بروید. مدرن در لغت به معنی جدید و تازه باب شده است. در سبک مدرن سادگی حرف اول را می‌زند و تجمل‌گرایی در این سبک معنایی ندارد. برای داشتن فضایی مدرن در هنگام خرید لوازم دقت کنید که رنگ، بافت و طرح وسایل با هم هماهنگ باشند. تا بتوانید به چیدمان مدرن و ایده آل خود دست پیدا کنید. بیشتر خانواده‌های امروزی به دلیل کوچک بودن خانه‌های خود و کم شدن هزینه‌های مالی، چیدمان سبک مدرن را برای خانه‌های خود برمی‌گزینند.

جهان سنتر

اما سبک کلاسیک لقب مادر را در میان سایر سبک ویلاهای شمال به خود اختصاص داده است. تجمل‌گرایی در این سبک حرف اول را می‌زند. این سبک به دوره یونان باستان برمی‌گردد و هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. در کشور فرانسه به سبک کلاسیک سبک لولایی و در انگلستان به این سبک ویکتوریا می‌گویند.

در سبک کلاسیک انسان نقش اساسی را دارد و گل و گیاه حضور کمتری دارند. اگر دکوراسیون داخلی ویلای شما برایتان اهمیت خاصی دارد و با هزینه مالی مشکلی ندارید پیشنهاد می‌شود با این سبک بیشتر آشنا شوید. شک نکنید دکوراسیون کلاسیک از هر جهتی پاسخگوی سلیقه شما است. سبک کلاسیک مناسب خانه‌هایی با متراژ ۸۰ متر به بالا است و برای خانه‌های کوچک مناسب نیست.

میتوانید برای اطلاعات بیشتر و کامل تر به جهان سنتر همراه باشید.

نشانی: مازندران، آمل، محله فضل الله نوری-کوچه فرهنگ 9-خیابان 20 متری فرهنگیان-پلاک 130

تلفن رسیدگی به شکایات: 09129309353

کدپستی : 4616946341

ایمیل : info @ jahancenter.com

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.