مجله اینترنتی و وبلاگ جهان سنتر
0

دریاچه های زیبا و دیدنی مازندران

1دریاچه ارواح

دریاچه های زیبا-دریاچه ممرز که به آن تالاب ارواح هم می‌گویند. در روستای ملا کلا استان مازندران واقع شده است. این روستا در مسیر بین نور به نوشهر قرار دارد. و از هر نظر عادی است. جز این که دریاچه‌ای در آن قرار دارد که برای خیلی‌ها یادآور فیلم‌های وحشت هالیوودی است.

چیزی که در این تالاب توجه همه را در به خود جلب خواهد کرد، درختان خشکیده سرتاسر تالاب است. باید گفت در گذشته دریاچه ارواح به صورت دشتی با درختان ممرز، از خانواده درخت توسکا بود.

با جای گذاری آب بندهایی بر آب های جاری این بخش، درختان ممرز به زیر آب رفتند و اکنون قسمتی از درختان از آب دریاچه بیرون زده است. درختان خشک تالاب در میان جنگل های انبوه اطراف، منظره ای زیبا را به وجود آورده است.

آدرس و مسیر دسترسی :

دریاچه های زیبا-استان مازندران، نوشهر، روستای ملاکلا، 5 کیلومتری روستای چلندر، دریاچه ممرز (تالاب ارواح) .

درصورتی که قصد سفر به تالاب ارواح و تماشای زیبایی های آن را دارید، در 12 کیلومتری مسیر نور به نوشهر، وارد

جاده ونوش شوید. در جاده ونوش تابلویی به سمت روستای چلندر و صلاح الدین سفلی می بینید. مسیر این روستا را در پیش بگیرید. پس از عبور از روستا به محیط بانی می رسید. هماهنگی های لازم با محیط بانی را انجام دهید. و جاده شمالی را به طول 10 کیلومتر ادامه دهید. تابلو دشت و بند ممرز را مشاهده خواهید کرد .که دارای جاده ای خاکی است. این جاده شما را به تالاب ارواح هدایت خواهد کرد.

فصل مناسب سفر به این دریاچه:

دریاچه ارواح در همه فصل‌ها زیبا است و تماشای آن در همه روزهای سال می‌تواند خاطره‌انگیز باشد. اما مسیر دسترسی به این دریاچه در زمان‌ بارش برف و باران، گلی و لغزنده می‌شود. در فصل‌های پاییز و زمستان جنگل‌های اطراف دریاچه ممرز نیز به‌دلیل خاک نرمی که دارند گلی و باتلاقی می‌شوند. اگر به بازدید از این دریاچه در فصل‌های سرد سال علاقه دارید، حتما لباس مناسب و چکمه‌های بلند بپوشید.

2دریاچه ولشت:

دریاچه ولشت در ارتفاع حدود 935 متری از سطح دریا واقع است. دریاچه ولشت یکی از دریاچه های آب شیرین ایران محسوب می شود. اگر به چالوس سفر کنید و به دریاچه ولشت سری بزنید، مشاهده می کنید وجود دریاچه ولشت زیستگاهی برای انواع پوشش های گیاهی و جانوری فراهم کرده است.

البته در سال های اخیر، نبود نظارت درست بر دریاچه ولشت و محیط اطراف آن موجب شده اکوسیستم طبیعی دریاچه ولشت آسیب پذیر شود.در محیط دریاچه ولشت می توانید از تفریحاتی مانند دوچرخه سواری، پیاده روی، شنا، قایق سواری و ماهیگیری استفاده کنید و منظره ای جادویی و مسحورکننده را در مقابل دیدگانتان مشاهده کنید.

دریاچه های زیبا
دریاچه های زیبا

آدرس و مسیردسترسی:

دریاچه های زیبا-دریاچه ولشت در ۲۵ کیلومتری جاده چالوس در نزدیکی شهر مرزن آباد و در شهرستان چالوس واقع شده است.مسیرهای دسترسی به دریاچه ولشت چندان هموار نیست. برای رسیدن به دریاچه ولشت باید از یک مسیر خاکی عبور کنید. 

البته می توانید با دوچرخه نیز به دریاچه ولشت بروید و این مسیر خاکی را با دوچرخه طی کنید. بهتر است اگر هنگام ظهر به دریاچه ولشت می روید عینک آفتابی و کلاه داشته باشید تا نور خورشید موجب آفتاب سوختگی تان نشود.

فصل مناسب سفر به این دریاچه:

بهترین زمان برای بازدید از دریاچه ولشت،‌فصل های بهار و تابستان است.دمای هوای منطقه دریاچه ولشت در زمستان  حدود 30- درجه سانتی گراد است. امکان دارد در زمستان، دریاچه ولشت را به صورت یخ زده مشاهده کنید.

3دریاچه شورمست:

دریاچه شورمست در نزدیکی روستایی به همین نام در در جنوب استان مازندران واقع است. این دریاچه را در جنوب غربی شهرستان سوادکوه، در ۶ کیلومتری غرب شهر پل‌سفید و در نزدیکی شهرک صنعتی شورمست می‌توانید ببینید.

این دریاچه طبیعی و کوچک بر بلندای ارتفاعات مشرف به پل سفید گرفته است . و به‌دلیل قرار گرفتن در شاه‌راه تهران – شمال و وجود دو محور جاده آسفالته و راه‌آهن از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار است.

…..

دریاچه شورمست بر بلندای ارتفاعات و در میان درختان بلند قامت توسکا، آرام خفته است. و تنها دریاچه طبیعی سوادکوه محسوب می‌شود. عمق شورمست پنج تا ۱۵ متر و در واقع، یک سوم آن کم‌عمق و پوشیده از خزه و جلبک است.

وسعت این دریاچه، ۱۵ هزار متر مربع است . که با گستره‌ای شرقی غرب، طول حدود ۳۰۰ متر و ۷۰ متر عرض دارد. شورمست در ارتفاع ۹۴۰ متری از سطح دریا قرار دارد؛ بنابراین با این مشخصات، دریاچه‌ای کوچک به شمار می‌رود.

دریاچه شورمست از آب چشمه‌های زیرزمینی تغذیه می‌کند. اما امروزه این چشمه‌ها دیگر جانی ندارند. پیش‌تر، هر سال آب دریاچه سرریز می‌کرد و رودخانه می‌شد. اما دیگر از رود خبری نیست و گاهی آب سطح دریاچه پایین می‌رود.

آدرس و مسیر دسترسی:

دریاچه های زیبا-اگر از تهران عزم سفر به دریاچه شورمست را کرده‌اید.از جاده فیروزکوه به‌سمت قائم‌شهر حرکت کنید، حدود ۶۵ کیلومتر بعد از فیروزکوه و گذشتن از کنار پل ورسک به شهر پل‌سفید می‌رسید.

در مرکز شهر مسیر آسفالتی به‌سمت روستای شورمست می‌رود. با ورود به این مسیر و عبور از پل کوچک ابتدای آن و طی مسیر تقریبی پنج کیلومتر به دوراهی می‌رسید که مسیر سمت راست به روستای شورمست و مسیر سمت چپ به دریاچه شورمست می‌رسد.

…..
  • از تهران تا دریاچه شورمست ۲۰۰ کیلومتر است و نزدیک به سه ساعت زمان می‌برد تا به این مکان برسید.
  • از فیروزکوه تا دریاچه شورمست ۷۵ کیلومتر است.

فصل مناسب سفر به این دریاچه:

سرسبزی طراوت بهار، بهترین هنگامه برای رفتن به دامن طبیعت گشت‌وگذار است. بهترین زمان سفیر به شورمست نیز فصل بهار است. البته در پاییز نیز این دریاچه در میان رنگ‌های سحرانگیز پاییزی چشم‌نوازی می‌کند.

4دریاچه آویدر:

در نزدیکی یک جنگل معروف به نام سیسنگان و در ۳۰ کیلومتری شرق نوشهر، یک دریاچه بکر و زیبا به نام آویدر که به دلیل احداث یک سد خاکی پدید آمده است. توجه بسیاری از طبیعت گردان و گردشگران را به خود معطوف کرده است،

این دریاچه و سد به نام آویدر و یا صلاح الدین شناخته می شود. و دلیل احداث آن ذخیره آی برای مصارف کشاورزی زمین های اطراف در منطقه می باشد. علاوه بر زیبایی هایی که خود این دریاچه دارد یک جزیره سبز کوچک در وسط دریاچه وجود دارد. که جذابیت آن را چندین برابر کرده است.

…..

و نشان می دهد که این تپه مانند قبل از احداث سد خاکی نیز وجود داشته و با احداث آن خودنمایی کرده است.همچنین در گوشه و کنار دریاچه آویدر چشم انداز بی نظیری از طبیعت وجود دارد. که شما را وادار به عکاسی و ثبت این لحطات کمیاب می کند. این دریاچه دارای نواحی هموار در بخش های جنگلی برای نشتن و برپا کردن یک پیک نیک خانوادگی یا دوستانه می باشد

و شما می توانید از این موقعیت نهایت استفاده را ببرید پس قبل از رفتن به این مقصد همه ملزومات یک پیک نیک دلچسب را با خود به همراه داشته باشید. در محوطه ی این دریاچه نیز سرویس های بهداشتی، تعدادی آلاچیق، یک رستوران محلی کوچک و یک بوفه وجود دارد.

آدرس و مسیر دسترسی:

از نوشهر به سمت نور که حرکت کنید. زمانی که از پارک جنگلی سیسنگان حدود ۱۰ کیلومتر دور شدید و به روستایی به نام صلاح الدین کلا نزدیک می شوید. و تابلویی در همان مسیر که عنوان سد خاکی در آن نوشته شده است.

را خواهید دید. پس با این تابلو راه خودرابه سمت جنوب و با راهنمایی همان تابلو تغییر دهید، بعد از ۵ کیلومتر که از روستا های صلاح الدین کلای سفید، اولیا و ملاکلا رد شدید دریاچه آویدر در پیش چشمان شما خواهد بود.

فصل مناسب سفر به این دریاچه:

در فصل های بهار و تابستان طرفدار بیشتری دارد .زیرا متاثر از آب و هوای کوهستانی است. اما در فصل پاییز شبیه به بسیاری از نقاط سرسبز مازندران جلوه ای دیگر از رنگ های متنوع دارد و پوشش گیاهی این منطقه هزار رنگ است که بر زیبایی های آن می افزاید و در نهایت در فصل زمستان و به دلیل بارش برف و البته در نظر داشتن یک منطقه کوهستانی، منظره ای متفاوت را خواهید دید.

5دریاچه قو جواهرده:

اگر از اهالی شهر رامسر بپرسید چند جای دیدنی را نام ببرند قطعا در بین نام ها دریاچه قو را خواهید شنید. بله! درست شنیدید، آنها نام یک دریاچه در قلب شمال را به زبان می آورند. اما چرا به نظر آنها جزو جاهای دیدنی رامسر به شمار می آید؟ برای اینکه یک مکان در شمال دیدنی به شمار بیاید باید ویژگی هایی زیادی داشته باشد.

در کلام محلی های شمال گویی این دریاچه دارای ویژگی های بسیاری است که توانسته در زمره جاهای دیدنی قرار بگیرد.

محیط آرام و لذت‌بخش دریاچه قو برای همین با توسعه برکه کوچکی که وجود داشت. دریاچه قو را به رامسر اضافه کردند. بله! یک دریاچه نیمه مصنوعی است. با این تفاوت که وقتی به آن سر می‌زنید آنقدر محو زیبایی و امکانات اطراف آن می شوید که فراموش می کنید این یک دریاچه نیمه مصنوعی است. رودهای فصلی و دائمی هم به این دریاچه می‌ریزند.

دریاچه های زیبا

آدرس و مسیر دسترسی:

 برای اینکه به دریاچه قو برسید سراغ روستای جواهرده را بگیرید. جواهرده روستایی است که در فاصله ۲۶ کیلومتری از رامسر قرار دارد. از رامسر و بازارش که گذشتید، سه راهی فلسطین را به سمت جنوب رامسر بروید. تا در جاده جواهرده قرار بیافتید. حدودا با طی مسافت بیست کیلومتری در این جاده به تابلو ها خوب نگاه کنید.

آنجا شما به سمت دریاچه قو راهنمایی می شوید. البته اگر دیدید بعضی جاها دریاچه قو را دریاچه غو نوشته اند اصلا تعجب نکنید! اینجور موارد بسیار شایع است و نگذارید یک غلط املایی شما را از مسیرتان دور کند.

فصل مناسب سفر به این دریاچه:

بهترین زمان برای سفر به روستای جواهرده آخر خرداد و سه ماه تابستان است چرا که در این زمان برف ها آب شده اند و سرسبزی منطقه به اوج خودش می رسد.

6دریاچه الندان ساری:

وسعت این دریاچه 17 هکتار بوده ولی در مواقعی که بارندگی زیاد است به 30 هکتار میرسد. جالب است بدانید این دریاچه در فصل زمستان محل سکونت و زندگی اردک های وحشی است. و همینطور اخیراً با رها کردن ماهی در آن به کاربردهای آن افزوده شده است.

آن طرف بندان پله رودخانه جاری است که آب شرب نوشیدنی در این منطقه می باشد.چرا که هیچ گونه سکونتگاه انسانی در آن وجود ندارد که منجر به آلوده شدن آب شود.درختچه های ولیک و ازگیل در نزدیکی آببندان پله در فصل پاییز پذیرای مهمانان و گردشگران می باشند.

منبع تامین این دریاچه فقط از راه نزولات آسمانی می باشد. نوع خاک و نحوه قرارگیری آن منجر شده حتی بر اثر بارندگی کم تمام آب های برف و باران به طرف آن جریان پیدا کند.

و عدم نفوذ پذیری خاک آن باعث شده ماندگاری آب در این آب بندان زیاد شود در اوایل بهار در حوالی آب بندان انواع سبزی های دارویی و معطر ، گل بنفشه و الزی (پیازچه وحشی) می روید.

آدرس و مسیر دسترسی:

محل قرارگیری روستای ازنی در 65 کیلومتری جنوب شهر ساری و 20 کیلومتری کیاسر در دهستان چهاردانگه در بخش چهاردانگه شهرستان ساری و در دامنه ی کوهی به نام ازنی کوه می باشد.

چنانچه محل حرکت شما از ساری بوده بعد از حدود شصت کیلومتر سپری کردن به پمپ بنزینی در طرف چپ خود می رسید رو به روی آن یعنی سمت راست شما تابلوی الندان نصب شده است آن را انتخاب کنید. و

…..

این را بدانید که ابتدای مسیر آسفالت و پس از آن تقریبا هفت کیلومتری خاکی است که باید با سرعت پایین بروید.

البته خاکی بودن آن از جنبه ای خوب است تا از سرعت خود بکاهید و با دیدن زیبایی های مسیر لذت دو چندان ببرید. نزدیکترین راهی که رسیدن شما را به آب بندان راحت می کند از طریق روستای ازنی است.

 بهترین فصل سفر به این دریاچه:

فصل بهار و تابستان مناسب ترین فصل سفر می باشد.

7دریاچه چورت:

دریاچه چورت دریاچه‌ای کوچک در انبوه جنگل‌های مازندران است و یکی از بهترین مقاصد برای تور طبیعت‌گردی به شمار می‌رود. دریاچه‌ای که با وجود وسعت کم، آینه تمام قدی است از تمام افسون‌هایی که طبیعتی بکر می‌تواند.

در خود جای دهد. حوالی صبح که مه رقیقی روی سطح آب پرسه می‌زند و صدای آواز پرندگان به‌آرامی به گوش می‌رسد.آرامش آن دوچندان می‌شود.

دریاچه میانشه نزدیک به روستایی به نام چورت واقع شده است و از این‌رو آن را دریاچه چورت نیز می‌نامند. این دریاچه جوان، قریب به ۸۰ سال پیش متولد شده است. به این ترتیب که در سال ۱۳۱۸ خورشیدی بر اثر زمین‌لرزه و رانش زمین

…..

و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار دریاچه قرار دارد. یکی از بدیع‌ترین مکان های دیدنی ساری  به وجود آمد. هنگام کاهش آب، پدیدار شدن باقی‌مانده درخت‌هایی که در محل پیدایش دریاچه بوده‌اند، منظره ویژه‌ای را ایجاد می‌کند.

این دریاچه در شکاف دره‌ای با شیب زیاد قرار گرفته و دورتادور دریاچه را پوشش‌های جنگلی بکر و درختان قدیمی در بر گرفته‌ است. شکل هندسی دریاچه به‌شکل بیضی کشیده و ژرفای آن با توجه به میزان بارش‌های فصلی متغیر است.

ماهی‌های موجود در دریاچه توسط افراد محلی به دریاچه انداخته شده‌ است. و برخی هم بر اثر جابه‌جایی تخم آن‌ها توسط پرندگان و انتقال آن‌ها به درون دریاچه به وجود آمده‌اند. و طی سالیان بر اثر تولید مثل به جمعیت‌شان افزوده‌اند. ازاین‌رو، امکان ماهیگیری در این دریاچه وجود دارد.

آدرس ومسیر دسترسی:

دریاچه چورت به وسعت ۲٫۵ هکتار، در بخش چهاردانگه شهرستان ساری و در فاصله‌ ۱۰ کیلومتری روستای چورت حد فاصل ساری تا کیاسر در استان مازندران واقع شده است.

برای رسیدن به این دریاچه از ساری، پس از طی حدود ۲۳ کیلومتر به‌سمت جنوب و روستای تاکام، بعد از تابلوی روستای چورت وارد مسیر فرعی شوید. این مسیر را حدود ۱۵ کیلومتر ادامه دهید .تا به روستا برسید.

….

فاصله روستا تا دریاچه حدود ۱۰ کیلومتر است و از مسیرهای مختلفی می‌توانید به آن برسید. برای عبور از این مسیرها می‌توانید از راهنمایان محلی کمک بگیرید. همچنین می‌توانید این مسیر را با استفاده از نیسان پشت سر بگذارید که به‌راحتی در روستا پیدا می‌شود.

برای دسترسی از مسیر سمنان ابتدا با طی مسیر ۲۵ کیلومتر به‌سمت شمال به شهر شهمیرزاد می‌رسید. از شهر شهمیرزاد مسیر جاده را به‌سمت ساری طی کنید. پس از طی مسافت تقریبی ۱۵۰ کیلومتر و گذشتن از فولاد محله،

کیاسر و بلافاصله بعد از پلی که از روی رودخانه می‌گذرد. به ورودی جاده روستای چورت و پس از طی مسافت ۱۵ کیلومتر به روستای چورت می‌رسید. فاصله این روستا تا دریاچه ۱۰ کیلومتر و خاکی است.

فصل مناسب سفر به این دریاچه:

دریاچه چورت یا «میانشه» همیشه زیبا و دیدنی است. اما بهار و به‌ویژه پاییز آن حکایت دیگری دارد. پاییز دریاچه چورت سمفونی رنگ‌ها است. 

8دریاچه عباس آباد:

سفر به دریاچه عباس آباد ترکیبی ست از طبیعت گردی و گردشگری تاریخی-فرهنگی. در کنار این دریاچه ۱۰ هکتاری باغ ۱۴۰ هکتاری عباس آباد قرار گرفته که یکی از نٌه باغ ایرانی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو و مهم ترین باغ غیر کویری ایران است. این مجموعه تاریخی به دستور شاه عباس اول صفوى بین سال‌های ۱۰۲۰ و ۱۰۲۱ هجری قمری ساخته شده.

و شامل دریاچه، کاخ، گل باغ، آسیاب آبی، برج و حمام و… است. یکی از شاخصه های ثبت این مجموعه در فهرست آثار جهانی، مکانیزم منحصر به فرد ایجاد شده در رابطه با چرخش آب است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تاج محل و کاخ الحمرا نیز نمونه های باغ ایرانی هستند که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده اند.

….

تقریبا در وسط دریاچه عباس آباد عمارتی وجود دارد که در گذشته با پلی چوبی به ضلع شمالی مجموعه متصل می شده و بنابر برخی شواهد، پایه ای برای کاخی بوده است که امروزه از آن اثری نیست. این عمارت آجری در فصول پر آب، کاملا به زیر آب فرو می رود به طوریکه تنها نشانه از حضور آن، درختانی هستند.

….

که بر سقف عمارت روییده اند. آب دریاچه از آبهای زمستانی اطراف تامین می شود. که با کمک کانال های جمع آوری به دریاچه ریخته و در تابستان جهت آبیاری شالیزارهای برنج و تامین آب روستاهای اطراف مورد استفاده قرار می گرفته است.

وسعت دریاچه عباس آباد بهشهر بالغ بر 10 هکتار بوده .که در مرکز آن عمارتی به ارتفاع 18 متر قرار گرفته که در فصل آبگیری دریاچه به زیر آب می رود و گهگاه فقط سقف آن از آب بیرون میآید. اما در فصول کم آبی تمام عمارت از آب بیرون و نمایان است. اما شگفت انگیز آن است که این ساختمان با اینکه بیش از نیمی از سال را در زیر آب به سر میبرد. اما پس از سالهای متمادی همچنان پابرجا و استوار است.

..

این بنا با مصالح آجر و ساروج در میانه آب ساخته شده. در اصل پایه ای برای کاخی بوده که اکنون اثری از آن موجود نیست.کاخی که روزگاری محل استراحت و خوشگذرانی شاه عباس صفوی بوده است.

در کنار دریاچه عباس آباد بهشهر باغ بزرگ 140 هکتاری عباس آباد،امکانات تفریحی نظیر رستوران، چایخانه، نمازخانه وجود دارد که بازدید و اقامت از این دریاچه را راحت تر میکند.

آدرس و مسیر دسترسی:

مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر به فاصله 9 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بهشهر، بر فراز ارتفاعات البرز بعد از روستای علی تپه (التپه) و در دل جنگل انبوه واقع گردیده است.

راه دسترسی به مجموعه مذکور از طریق جاده آسفالته ای است که از جاده اصلی بهشهر ـ گرگان منشعب شده و بعد از عبور از روستای التپه به محوطه مذکور منتهی می‌گردد.

فصل مناسب سفر به این دریاچه:

در تمامی چهارفصل سال، طبعیت دریاچه عباس آباد بهشهر زیبا و ستودنی است. اما سفر در دو فصل بهار و پاییز بسیار پرطرفدارتر از همیشه است.

9دریاچه فراخین:

دریاچه فراخین دارای یک مسیر دسترسی بسیار زیبایی می باشد. که البته این یکی از ویژگی های همیشگی اکثر جاذبه های طبیعت در این استان دوست داشتنی است. به گونه ای که برای رسیدن به آن باید از قلب جنگلی بکر عبور کنیم.

تا از دیدن آن نیز بی نصیب نباشیم. در واقع زیبایی های این جاذبه یعنی دریاچه فراخین از مسیر دسترسی به آن شروع می شود. به طوری که باید از جاده خاطره انگیز و فوق العاده زیبای چالوس آغاز کنیم. جاده ای که هر بار دل به آن می سپاریم .

و آن را می بینیم برایمان تازگی دارد و گوشه گوشه آن شامل چشم انداز های طبیعت است.

در مسیر این جاده و بعد از گذشتن از جنگل و مسیری خاکی به دریاچه فراخین خواهید رسید. باید این نکته را نیز در نظر گرفت که رسیدن به این دریاچه اندکی سخت است اما زیبایی های مسیر این سختی را آسان می کند.

دریاچه های زیبا

آدرس و مسیر دسترسی:

دریاچه های زیبا-در جاده جالوس و پس از مرزن آباد در سمت راست خود به کمربندی چالوس به نوشهر می رسید. و تابلوی که روی آن دیزی سرای آذربایجان نوشته را خواهید دید. طبق راهنمایی این تابلو مسیر خود را تغییر دهید.

و از روستا های دلسم و ویسر عبور کنید. در انتها به یک جاده خاکی معدنی می رسید. و پس از عبور از رودخانه های کم عمق و رانندگی.

….

در حدود ۴۰ کیلومتر به دریاچه فراخین خواهید رسید. توجه داشته باشید که در مسیر رسیدن به دریاچه، پنج دوراهی قرار دارد که در واجه شدن با آنها باید به این صورت مسیر را انتخاب کنید.از دو تای اول به سمت راست بروید

که نشانه آن تابلو به سمت کجور است، سومی را به سمت چپ، چهارمی را به راست و پنجمی را به چپ انتخاب مسیر کنید.

فصل مناسب سفر به دریاچه:

از ابتدای اردیبهشت ماه تا انتهای شهریور دریاچه فراخین در بهترین وضعیت خود قرار دارد چرا که پر از آب است.بنابراین بهتر است زمان برای سفر است.
فصل بهار و تابستان: وضعیت میزان آب دریاچه در پرآب ترین حالت خود قرار دارد و بسیار زیباست.

فصل پاییز: خاصیت این فصل در بیشترین جتذبه های استان ملزندران رنگارنگ بودن مناظر است. چرا که رنگ برگ های درختان در حال تغییر رنگ است.و هر کدام به یک رنگ، پس با فرض انعکاس این چشم انداز های زیبا در آب دریاچه، این برای بازدید دوست داشتنی و زیبا خواهد بود.

فصل زمستان: اگرچه به دلیل برف گیر بودن منطقه باز هم زیبایی های خاص خودش را دارد. ولی چون مسیر دسترسی چندان مناسب نیست و دارای امکانات نیز نمی باشد، بهتر است اقدام به سفر نکنید مگر اینکه دارای تجهیزات کامل باشید.

10دریاچه الیمالات چمستان نور:

این دریاچه به دلیل قرار گرفتن در میان جنگل، مناطق استوایی را برایتان تداعی می‌کند. بخشی از مسیر دسترسی به دریاچه‌ی سد خاکی الیمالات از میان درختان سر به فلک کشیده می‌گذرد. و چشم‌اندازهایی بی‌نظیر را ارایه می‌دهد.

….

طبیعت زیبای اطراف دریاچه، درختانی که تا نزدیکی لبه‌ی ساحل رشد کرده‌ و دریاچه را در آغوش کشیده‌اند. خالق چشم‌اندازی به واقع دیدنی خلق هستند. که در کمتر دریاچه‌ای می‌توان مشابه آن را پیدا کرد.

خوشبختانه امکانات رفاهی متعددی از جمله رستوران، فروشگاه، سرویس بهداشتی، نقاطی برای چادر زدن، آلاچیق، سوئیت و کافی‌شاپ برای راحتی حال گردشگران تعبیه شده است.

….

همچنین اگر به ماهیگیری و قایق‌سواری علاقه‌مند هستید، تجهیزات و وسایل مورد نیاز را می‌توانید در همین مکان تهیه کنید. قایق‌سواری روی این دریاچه‌ و تماشای طبیعت زیبای اطراف آن تا مدت‌ها از خاطرتان نخواهد رفت.

دریاچه های زیبا

آدرس و مسیر دسترسی:

دریاچه های زیبا-مازندران، شهرستان نور، ۸ کیلومتری جاده نور به چمستان، روستای کارگرکلا.

گردشگاه دریاچه الیمالات در دل جنگل واقع شده ‌است. در آنجا همه چیز برای چند ساعت تفریح و البته آرامش مهیا است. بعد از پارک اتومبیل، باید مسیری پنج دقیقه‌ای را پیاده‌‌روی ‌کنید. و بعد از طی این مسافت از بلندی به سمت پایین که دریاچه در آنجا واقع شده است، هدایت می‌شوید. پلی زیبا شما را به آنجا وصل می‌کند.

فصل مناسب سفر به این دریاچه:

برای سفر و دیدن این مکان می‌توانید روی تمام فصول حساب باز کنید.که البته در طول فصل زمستان و پاییز نباید انتظار سرسبزی بهار و تابستان را داشت. با این وجود پاییز را می‌توان یکی از زیباترین فصل‌‌ها و حتی شاید زیباترین فصل سال برای تماشای دریاچه نامید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.