مجله اینترنتی و وبلاگ جهان سنتر
0

روستاها و جاذبه های طبیعی نوشهر

تصویر پیدا نشد !

روستاها و جاذبه های طبیعی نوشهر , مناطق دیدنی نوشهر را می‌شناسید؟ یکی از زیباترین شهرهای شمالی ایران در انتظار سفر شماست تا یک سفری به یادماندنی را برای شما بسازد.

نوشهر را بشناسید

از فضای شورانگیز ییلاقات نوشهر، تا ساحل زیبای این شهر ، پر شده از مناطق بکر و طبیعت زیبا و چشم نواز که روزانه گردشگران و طبیعتگردان بسیاری را به سمت خود جذب می کند .

شهر نوشهر محاصره در جنگل و دریا ، آبشار و دریاچه ، روستاها و تنگ ها ، نوید یک سفر خاطره انگیز را می دهد . شهری پر از آرامش و خالی از هیاهوی شهرهای شلوغ و دود و ترفیک و عاری از آلودگی .صدای مرغان دریایی و بازی کردن ماهی ها در دریا و دریاچه ها آرامشی کم نظیر را برای گردشگران به همراه دارد . ما در این مقاله می خواهیم به چند مورد از جاذبه های گردشگری شهر نوشهر بپردازیم .

روستای حیرت از مناطق دیدنی نوشهر

درست در ۵۰ کیلومتری شهر نوشهر، روستایی به نام «حیرت» واقع شده است که از جاذبه‌ها و زیبایی‌های آن هر چه بگوییم کم است.

این روستا از شمال به روستاهای گندیسکلا و لشکنار، از جنوب به روستای دشت نظیر، از مشرق به روستای عالیدرهو از مغرب به روستای کینس مشرف است و دارای پنج بخش گته محله، اکرشت، قسبونی سر، مسیح آباد و زاربن گته محله می‌باشد.

روستای نیچکوه دیگر جاذبه گردشگری نوشهر

اگر به دنبال یکی از خنک‌ترین و دل چسب‌ترین هوای شمالی هستید، «روستای نیچکوه» را از دست ندهید.

این روستا دارای آب و هوایی سرد و مرطوب است، زمستان‌های آن بسیار سرد و با بارش برف همراه است. و تابستان‌ها نیز معتدل و خنک است. تنوع پوشش گیاهی به سبب بارش باران‌های زیاد بسیار متنوع است. اغلب مردم روستا به امر زراعت، باغداری، دامداری و کشاورزی مشغول هستند.

روستای انگاس

روستای انگاس در ۹ کیلومتری جنوب بخش کجور از توابع شهرستان نوشهر واقع شده که به خاطره موقعیت خاصی که دارد به یکی از بکرترین ییلاق‌های ایران  معروف شده است.

این روستا در ارتفاع حدود ۱۹۰۰ متری از سطح دریای آزاد و در دامنه کوه‌های سر به فلک کشیده .سلسله جبال البرز همچون کنگلو (کنگر لو)، در سمت جنوب به ارتفاع ۳۶۰۰ متر و شاه‌کوه. در سمت شمال غرب به ارتفاع ۲۹۷۴ متر ور دشتان. در سمت شرق به ارتفاع ۲۹۱۳ متر و گته چال و در سمت جنوب به ارتفاع ۲۸۰۵ متر قرار دارد که همچون دیواری عظیم او را احاطه کرده است. و همین ارتفاعات تا به امروز دلیل اصلی بکر بودن این منطقه به شمار می‌آیند.

روستای لرگان

در منطقه کجور شهر نوشهر، دهستانی با نام زانوس رستاق وجود دارد. که روستای لرگان در آن منطقه واقع شده است. برای دسترسی به روستای لرگان می بایست 65 کیلومتر از نوشهر فاصله گرفت و در طول مسیر، متوجه خواهید شد. که گویش مردم از مازندرانی به کجوری تغییر می یباید.

به دلیل وجود درخت لرگ در روستا، نام منطقه را روستای لرگان گذاشته اند. این روستا یکی از سرسبزترین روستاهای نوشهر است که چشم انداز بی نظیری از طبیعت. اطراف، کوه ها و دشت ها را برای مردم ارائه می دهد. قدمت سکونت مردم در روستای لرگان به دوران قاجاریه برمیگردد و جالب است. بدانید در آن دوران، مردم برای تامین آب شرب خود گل رس در چشمه ای که وسط روستا بود. قرار داده بودند و همچنین در آن دوران، ساکنین روستا در چادر زندگی میکردند. که به مرور زمان، خانه های ویلایی مختلفی در روستا ساخته شد و حتی برخی از آن ها نیز برای گردشگران اجاره داده می شود.

روستای کندلوس

اگر در سفر به نوشهر می خواهید به یکی از خوش آب و هواترین روستاهای شهر رفته و دلنشین ترین ساعات خود را سپری کنید. پیشنهاد می کنیم. نگاهی به روستای کنلدوس بیاندازید. روستای کنلدوس با قدمتی بیش از 4هزار سال، روستایی سرسبز و دیدنی است که نخستین موزه روستایی جهان را دارد و می توانید. در این موزه، آثاری از هزاران سال قبل از میلاد را مشاهده کنید. این موزه که با نام موزه مردم شناسی کندلوس شناخته می شود. توسط 6 سال زحمت دکتر علی اصغر جهانگیری با جمع آوری اسناد تاریخی و اشیاء عتیقه از سال های قبل از میلاد تا دوران قاجاریه ساخته شده است.

روستا انارور (اندرور)

انارور (اندرور)، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان نوشهر در استان مازندران ایران. انارور از سمت غرب در ۲۵ کیلومتری شهرستان نوشهر و از سمت شرق در ۲۵ کیلومتری شهرستان نور و ۱۵ کلیومتری رویان، در استان مازندران واقع شده‌است. انارور در نزدیکتری فاصله از سمت شرق به منطقه علی‌آباد عسکرخان، از غرب به منطقه ملکار، از شمال به ساحل دریا و از جنوب به منطقه سنگسرا و جنگل‌های رشته کوه البرز منتهی می‌شود.

روستا شاه ناجر

شاه ناجر، روستایی است از توابع بخش کجور شهرستان نوشهر در استان مازندران ایران که از جنوب به روستای و ارزان از بخش نور و از شمال به صالحان از شرق به ارتفاعات لوربن خط مرز نور و نوشهر و از غرب به ارتفاعات فرداسبن خط مرز مشترک بین نیتل و کنگر منتهی می‌شود.

.

خرید و فروش ویلا در شمال و مازندران_(شهرستان آمل)

روستاها و جاذبه های طبیعی نوشهر

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.