مجله اینترنتی و وبلاگ جهان سنتر
0

ویلا باغ در شمال

ویلا باغ در شمال

ویلا باغ در شمال _ یکی از جذابترین طراحی ها در معماری و ساخت و ساز ویلا، طراحی باغ ویلا به خصوص در شمال کشور می باشد. طراحان زبده و با تجربه همگی بر این مسئله اتفاق نظر دارند که باید برای طراحی باید به صورت سه بعدی اندیشید. این تبحر برای بعضی از افراد غریزی و برای دیگر افراد به مرور قابل یادگیری است.

به کاربردن مصالح متنوع و گوناگون در طراحی ویلا باغ به هیچ وجه توصیه نمی شود و باید انواع مصالح مصرفی محدودتر شود. به ویژه در نمای یک سمت ویلا بهتر است از دو نوع مصالح استفاده نکنیم. اگر از بیش از یک نوع مصالح در نما استفاده کنیم. هم از زیبایی برخوردار نیست. و نمایی بهم خورده داریم. هم ممکن است. باعث نشت آب به فضای داخلی شود.

باید مطمئن شویم در صورتی که نیاز به عایق بندی آب باشد. این کار را کرده باشند.

یکی از راه های استفاده از مصالح مختلف و عدم نمایش آن ها از نما این است که برای ساخت ویلا از مصالح گوناگون مرتبط به هم و با کیفیت استفاده کنیم و برای نما از یک نوع مصالح استفاده کنیم و آن ها را با هم ترکیب نکنیم.

جهان سنتر

تفاوت اصلی ویلا و باغ ویلا

طراحی باغ ویلا فرآیندی است که با داشتن یک سری مهارت و دانش اولیه و کافی می ‌توان بنا و یا قسمتی از ویلا که قصد طراحی آن را دارید به مکانی بسیار آرام بخش شبیه به بهشت تبدیل گردد. زیبایی ‌های ویلا به باغ ویلا نیز سرایت کرده است. اما سوال مهمی که مطرح می‌ شود این است که تفاوت اصلی ویلا و باغ ویلا در چیست؟ با رشد قیمت ویلای شمال، راه برای ورود و یکه تازی باغ ویلا هموار گشت. مهم‌ ترین تفاوت باغ ویلا و ویلا، در قیمت و هزینه ریشه دوانده است. باغ ویلاها همان ‌گونه که از نامشان مشخص است، معمولا در خارج از شهر و در یک روستای فوق العاده بکر ایجاد شده ‌اند. باغ ویلا باید علاوه بر کاربردی بودن، لوکس و چشم نواز باشد تا شرایط برای استراحت و تفریح ساکنان آن به بهترین نحو مهیا شود.

طراحی ویلا باغ در شمال

ویلا باغ در شمال

سبک طراحی باغ ویلای مدرن چگونه است؟

سبک کلاسیک در طراحی باغ ویلا محبوبیت زیادی دارد. این سبک علاوه بر شیک بودن، فضایی گرم و جذاب را نیز ارائه می دهد. سبک طراحی باغ ویلای کلاسیک، کاملا منظم است. و در آن از شلوغ کاری و بی نظمی خبری نیست. مبلمان تمیز، رنگ های با وقار، تقارن در طراحی، از مواردی هستند که سبک طراحی ویلای کلاسیک را همچنان محبوب و جذاب نگه داشته است. اگر شما به زندگی در باغ ویلاهای کلاسیک علاقه مند هستید و دوست ندارید از ریشه های سنتی خود دور شوید، احتمالا طراحی ویلا کلاسیک توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. اصول طراحی ویلا در معماری و طراحی ویلای کلاسیک، هندسه و ریاضی است. بنابراین رعایت تناسب در این سبک معماری، جایگاه ویژه ‌ای دارد. در طراحی باغ ویلای کلاسیک، باید به تناسبات صحیح، هندسه و همچنین سه اصل ایستایی، کارایی و زیبایی توجه کرد.

نکات مهم در طراحی ویلا باغ

– استفاده از راه های ساخت و ساز با اصول دقیق در ساخت ویلا و معماری داخلی

– قبل از طراحی سبک ساختمان مد نظر و بودجه ی در دسترس برآورد شود.

– اطمینان یافتن از هماهنگی فرم ویلا با سبک مدنظر شما

– استفاده از کم هزینه ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها

– دقت داشته باشید فقط به وزین بودن ظاهر ویلا نیاندیشید که ساختمانی سبک با ظاهری موجه داشته باشید.

– تحقیق راجع به نوع پی،‌دیوار و روش ساخت و ساز بام جزو مهمترین مسائل می باشد

در طراحی مناسب ویلا باغ باید سه اصل تناسب، تکرار و تقارن رعایت شود.

طراحی ویلا باغ در شمال

ویلا باغ در شمال

تناسب:

از نظر دیداری و بصری نباید خارج از تناسبات باشد(اندازه ی بسیار بزرگ یا بسیار کوچک). این نکته ی بسیار مهمی است.

تقارن:

می توانید با به کارگیری تقارن،از روش ساده و سنتی است در کنار هم استفاده کنید که موجب می‌شود ویلا از نظر دیداری دلخواه و خوشایند به نظر آید.

تکرار:

به کارگیری روش تکرار در طراحی ویلا، می تواند موجب قدرت و آسایش دیداری شود. برای مثال تکرار پنجره‌ ها یا درب‌ها در صورتی که طراحی مناسبی داشته باشد می تواند نقش مهمی در زیبایی و آرامش بخشی ویلا ایفا کند.

اگر قصد نوسازی و اضافه کردن بخش جدیدی به فضای موجود را دارید باید بدانید که کار دشواری نیست فقط باید یک از دو مورد را در نظر بگیرید:

۱-سبک موجود ویلا را یکسان با فضای افزوده شده به ویلا در نظر بگیرید.

۲-فضای افزوده شده. به ویلا را سبکی کاملا متفاوت در نظر داشته باشید. به صورتی که مکمل سبک موجود باشد.

نکته: مصالح نماها،. نوع ساخت و ساز و جزییات سازه نشان دهنده نوع سبک شماست.

طراحی ویلا باغ در شمال

ویلا باغ در شمال

سند ویلا باغ

زمانی که به قصد خرید ویلا باغ راهی شمال می‌شوید، دقت داشته باشید که آن‌چه خریداری می‌کنید حتی اگر باغچه و یا خانه‌ای بسیار کوچک در روستای شمال است؛ می‌بایست دارای سند باشد تا بعدها مشکلی در این باره برایتان پیش نیاید. حتما به امکانات آن دقت داشته باشید و قبل از هر چیز مشخص کنید خواست شما از چنین خانه‌ای چیست، برخی‌ها مایلند آن‌چه خریداری می‌کنند علاوه بر آب، برق و موارد این چنینی مجهز به اینترنت باشد.
بنابراین بهتر است قبل از اقدام در راستای خرید، به دقت بررسی کنید که چنین خانه‌ای در شمال چه امکاناتی را به شما می‌دهد و انتظار چه امکاناتی از این خانه باغ چندان منطقی نیست.

جهان سنتر

امنیت ویلا باغ

امنیت روستا را جدی بگیرید، حتی اگر قرار است در سال تنها به مدت چند روز در روستا مستقر شوید باز هم سعی کنید از میان گزینه‌های پیش رو مکانی را انتخاب نمایید که از امنیت بالایی برخوردار است و مشکلی برای‌تان پیش نمی‌آید. بسیاری از ویلا باغ‌هایی که در دل روستاهای شمال احداث شده‌اند فاقد دیوار هستند و کمترین امکانات ایمنی را نیز در اختیار ندارند، بنابراین سعی کنید در محله‌هایی امن دست به خرید بزنید.

اصول طراحی باغ ویلا

 • ثبت ابعاد زمین باغ ویلا
 • توجه به جهت طلوع و غروب خورشید در طراحی باغچه ویلا
 • جا نمایی ساختمان، زمین بازی، آبنما، استخر و کلیه فضاهای مورد نیاز ویلا باغ
 • طراحی راه‌های ارتباطی مناسب بین فضاها
 • طراحی داخلی فضای باغ  با توجه به میزان نورگیری، ارتفاع طبقات و کاربردهای مد نظر
 • انتخاب نوع متریال مصرفی در فضاهای داخلی و خارجی باغ ویلا

میتوانید برای اطلاعات بیشتر و کامل تر به جهان سنتر همراه باشید.

نشانی: مازندران، آمل، محله فضل الله نوری-کوچه فرهنگ 9-خیابان 20 متری فرهنگیان-پلاک 130

تلفن رسیدگی به شکایات: 09129309353

کدپستی : 4616946341

ایمیل : info @ jahancenter.com

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.