مجله اینترنتی و وبلاگ جهان سنتر
0

مشخصات کلبه چوبی در مازندران

مشخصات کلبه چوبی در مازندران

معرفی کلبه چوبی

مشخصات کلبه چوبی در مازندران _ همه ما خانه های چوبی را دوست داریم، آن ها بسیار طبیعی، احساس می شوند. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است.
این خانه ها از مواد طبیعی و غیر نفتی ساخته می شوند. که قابل بازیافت و تجزیه پذیر هستند. در نتیجه “اکولوژیکی” در نظر گرفته می شوند.

در حقیقت یک گزینه جایگزین اکولوژیک و اقتصادی تر از خانه های سنتی, ساخته شده از آجر و بتن هستند.که با توجه به قیمت ها، ساخت آن ها معمولاً مقرون به صرفه تر از سایر مصالح ساختمانی است؛ به خصوص در هنگام طراحی یک کلبه کوچک، انتخاب بسیار خوبی هستند.

از سوی دیگر طرح های چوب به شما امکان خلاق بودن می دهند و بسیاری از ویژگی های مطلوب را با سهولت به اجرا در می آورند.

هزینه ساخت یک کلبه چوبی بستگی به قیمت چوب در آن منطقه دارد . مثلا ساخت این ساختمان های چوبی در روسیه . نیمکره شمالی که به جنگل های چوب کاج نزدیک باشد , به صرفه و اقتصادی است و در ایران هزینه بالایی دارد .

جهان سنتر

چوب یکی از بهترین مواد برای امر ساخت و ساز می باشد که سبب بهبود کیفیت زندگی می شود. این متریال برخاسته از طبیعت، علاوه بر سازگاری با محیط زیست، مقاوم در برابر یخ زدگی و گرما نیز می باشد.

تنها عاملی که باید کنترل شود، رطوبت است. رسیدگی مناسب چوب مهم ترین جنبه ساخت خانه های چوبی است.

کسانی که فکر می کنند خانه های چوبی سادگی را تحمیل می کنند، ممکن است تجدید نظر کنند زیرا امروزه انواع مصالح ساختمانی، تخصص و هنر سازندگان، این امکان را فراهم می کند تا یک کلبه چوبی را به سبکی بسیار مدرن مجهز کنند.

اما این کار باید توسط افراد با تجربه و تخصص انجام شود، در غیر این صورت، ممکن است مشکلات زیادی ایجاد شود.

مشخصات کلبه چوبی در مازندران
مشخصات کلبه چوبی در مازندران

مشخصات کلبه چوبی در مازندران

امروزه چوب یکی از مصالح ساختمانی بسیار مطابق مد روز، با دوام، مقاوم، طبیعی و سازگار با محیط زیست و یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی در جهان است که نه تنها برای ساخت و ساز مسکن بلکه برای پل ها، سیستم آبرسانی و ذخیره آب و حتی زهکشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

تسلط بر سایر مصالح ساختمانی (سیمان ، بتون ، آجر) باعث شد که باور شود عمر چرخه چوب نسبتاً کوتاه است.

معماری کلی کلبه چوبی در مازندران

در خصوص معماری کلی کلبه های چوبی، مواردی از قبیل طراحی سقف، تعداد طبقات و محل ورودی خانه به شرایط آب و هوا، توپوگرافی سایت و موقعیت مکانی بستگی دارد اما در ادامه ما به تعدادی از موارد اشاره می کنیم.

مقررات ساخت کلبه چوبی

بسته به آئین نامه محلی شما، پروانه ساخت نیز متفاوت خواهد بود. در بعضی از مکان ها، خانه های چوبی کوچک مورد استقبال هستند و تشویق به ساخت آن ها می شود. اما در بعضی مکان های دیگر محدودیت هایی حتی در حداقل اندازه مساحت، وجود دارد و شما نمی توانید کلبه را خیلی کوچک بسازید.

متریال ساخت کلبه چوبی

امروزه معماری کلبه های چوبی با جدیدترین نوآوری های فن آوری فراهم شده است. در ساخت کلبه چوبی، انواع مختلف چوب برای ساخت و ساز وجود دارد اما انتخاب نهایی شما به طرح مورد نظر و بودجه شما بستگی دارد. در حالی که چوب های محلی مقرون به صرفه ترین آن ها هستند. انتخاب صحیح چوب می تواند حتی کوچکترین طرح ها را به طرز چشمگیری زیبا کند.

شرایط سایت: توپوگرافی سایت می تواند طرح کف کلبه شما را تعریف کند. و حتی ایده های طراحی غیر منتظره ای را ارائه دهد که ممکن است خانه کوچک شما را به یک پناهگاه کوچک تبدیل کند.

مشخصات کلبه چوبی در مازندران

سیستم های داخلی: برای ساخت یک کلبه تمام فصل، باید در معماری آن گزینه های گرمایش و سرمایش را در نظر بگیرید. برای گنجاندن آن گزینه ها در کلبه، ممکن است. شما به یک زیرزمین کوچک یا یک فضای خزش کوچک یا یک اتاق زیر شیروانی احتیاج داشته باشید.

هم چنین عادت های فرهنگی می تواند بر طراحی کلی تأثیر بگذارد. در بعضی از آن ها هنوز یک روند جدید است – بنابراین کار با یک معمار باتجربه می تواند کمک بسیاری کند.

مشخصات کلبه چوبی در مازندران
مشخصات کلبه چوبی در مازندران

زیبایی شناسی کلبه چوبی

یک ساختمان چوبی از لحاظ زیبایی شناسی از هر نوع ساختمان دیگری خوشایند تر است. اشکال طبیعی روی چوب، کلبه چوبی را به طور طبیعی جذاب و زیبا جلوه می دهد.

چنین ساختمان های چوبی از نظر بصری خوش نما و جذاب هستند و باعث می شود. خانه های چوبی به محلی آرامش بخش، راحت و دنج برای زندگی تبدیل شوند.

هم چنین مبلمان چوبی و اقلام تزئینی مختلف که با تم کلی کلبه های چوبی متناسب هستند. و از آن ها در این کلبه ها استفاده می شود باعث تقویت هر چه بیشتر زیبایی طبیعی آن ها می شوند.

تفکرات اشتباه رایج درباره کلبه های چوبی

دوام

برخی از خانه های بسیار شگفت انگیز بتنی پس از چهل سال آماده ریزش هستند. در برخی از کشورهای اروپای شمالی خانه های چوبی وجود دارد که بیش از دویست سال در آن سکونت داشته اند.

آتش سوزی

آتش سوزی ها معمولاً در منازل توسط وسایل داخل خانه شروع می شود. یک ته سیگار که به درستی خاموش نشده است، یک اتصال کوتاه و غیره. و آن چه باعث آتش سوزی می شود مبلمان داخل خانه است.

بنابراین خطر آتش سوزی یکسان است. اگر آتش سوزی به زودی خاموش نشود، چوب آتش می گیرد اما بسیار آهسته می سوزد. بدترین نتیجه این است که اگر آتش به سرعت خاموش نشود، خانه به خاکستر تبدیل خواهد شد.

درجه حرارت بالا در خانه ساخته شده از بتن می تواند باعث ایجاد ترک هایی شود .که هم چنین ممکن است منجر به ریزش خانه شود.

معایب کلبه چوبی

– همیشه از قرار داشتن چوب در شرایط ایده آل باید اطمینان داشت و از چوب هایی که رطوبت آن ها زیاد بوده. و یا دچار پوسیدگی هستند مراقبت کرد.

– حشرات مانند موریانه ها یا سوسک ها می توانند با ایجاد سوراخ هایی در آن، به چوب صدمه بزنند. که این امر می تواند بر طول عمر کلبه شما تأثیر بگذارد یا آن را نیازمند به نوسازی کند.

– درمورد نگهداری این کلبه ها، نیاز هست تا هر چند وقت یک بار بررسی شوند. زیرا ممکن است به رنگ بیرونی، آب بندی شکاف ها وغیره احتیاج داشته باشد.

– این نوع ساخت و ساز، با توجه به مصالح مورد استفاده. یا فضای مورد نیاز برای آن ها، با توجه به مشکل جمعیت زیاد، برای تمامی جمعیت قابل استفاده نخواهد بود. زیرا به پایداری محیط زیست آسیب می زند.

میتوانید برای اطلاعات بیشتر و کامل تر به جهان سنتر همراه باشید.

نشانی: مازندران، آمل، محله فضل الله نوری-کوچه فرهنگ 9-خیابان 20 متری فرهنگیان-پلاک 130

تلفن رسیدگی به شکایات: 09129309353

کدپستی : 4616946341

ایمیل : info @ jahancenter.com

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.