مجله اینترنتی و وبلاگ جهان سنتر
0

در خرید ویلا شمال به چه نکاتی توجه داشته باشیم|جهان سنتر

ویلای مناسب در شمال بخریم؟

نکات خرید ویلا شمال

نکات خرید ویلا شمال در خرید ویلا شمال به چه نکاتی توجه داشته باشیم. اما چیزی که برای خریداران ویلا اهمیت بسیاری دارد. و حتی به حفظ سرمایه و فروش احتمالی  در سال‌های بعد تأثیرگذار است، توجه به نکاتی در زمینه ساخت و دسترسی به ویلا است. این نکات بسیار مهم هستند. و این اهمیت به حدی است که می‌تواند شما را از خرید ویلا شمال به کل پشیمان کند. بنابراین، قبل از اقدام برای خرید، باید اطلاعات کافی در مورد ساختمان ویلا، محل ساخت و ساز، استانداردهای استحکام و زیبایی، امکاناتی مانند آب و برق و مواردی از این دست داشته باشید. و با توجه به آنها فرایند خرید خود را طراحی کنید.

لازم است بدانید که آیا پولی که بابت خرید ویلا می دهید.ارزش آن را دارد و می تواند تمامی نیازهای شما را تامین کند؟ آیا ویلای موردنظر می تواند تمام مزایا و ویژگی های مهم یک ویلا را برایتان داشته باشد یا خیر؟ به دلیل اهمیت این موضوع، ما چند نکته مهم برای خرید ویلا شمال ذکر خواهیم کرد که توجه به آنها می‌تواند شما را در انتخابی خوب یاری کند. پس با ما همراه باشید!

نکات خرید ویلا شمال

بیشتر بخوانید:

معرفی ویلا فلت ونیم پیلوت|جهان سنتر

نکات حیاتی و اصول طراحی ویلا دوبلکس| جهان سنتر

الف) مقدمات و نکات کلیدی اولیه در خرید ویلا شمال خوب

هنگامی‌که به خرید ویلا شمال تصمیم گرفتید. و بودجه کافی برای آن تعریف کردید.باید سراغ مشاورین املاک در مناطق مختلف شمال کشور، مانند استان مازندران بروید. و مشخصات قیمتی و همچنین مشخصات ساختاری ویلا را دریافت کنید. درنهایت با توجه به اطلاعاتی که دارید. می‌توانید خریدی خوب و باصرفه داشته باشید.

قیمت خرید ویلا شمال و بودجه خریدار

اولین و شاید مهمترین فاکتور در خرید ویلا شمال تعیین قیمت آن و ایجاد تناسب بین این قیمت و بودجه مورد نظر شماست. معمولاً کسانی که قصد خرید را دارند. در وهله اول بودجه مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. و کمی تغییر برای قیمت‌های بالاتر و پایین‌تر در نظر می‌گیرند. معمولاً کسانی که از تعداد نفرات خانواده و همراهان خود اطلاع دارند. با توجه به اندازه ویلا بودجه خود را تعیین می‌کنند و همه تلاش خود را به کار می‌گیرند .که اندازه ویلا و تعداد اتاق‌های آن با تعداد همراهان آنها تطابق داشته باشد.

برای دریافت قیمت ویلاهای شمال کشور، به خصوص استان مازندران و شهرهایی مثل بابلسر دو راه پیشنهاد می‌شود. راه اول، گرفتن قیمت از وب‌سایت مشاورین املاک است که می‌توانید. به آدرس وب‌سایت آن‌ها مراجعه کنید. و با توجه به اندازه ویلایی که لازم دارید قیمت مناسب خود را دریافت کنید. دومین روش که شاید مناسب‌تر هم باشد. مراجعه حضوری است که برای کسانی که نزدیک هستند. و در ایام تعطیلات به سر می‌برند مناسب است. این دسته از گردشگران به مشاورین املاک معتبر، میتوانید مراجعه کنید.

مانند ، املاک جهان سنتر که با مراجعه به سایت و دریافت قیمت ویلا، می‌توانند مشخصات ویلا را نیز حضوری ببینند. و در صورت پسند برای خرید ویلا شمال اقدام کنند.

تعیین وضعیت مالکیت و سند ملکی مطمئن

هنگام خرید ویلا شمال حتماً از وضعیت مالکیت ویلا اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید. که ویلای خود را از یک شخص یا مشاور املاک معتبر خریده‌اید. با توجه به وسیع بودن بازار ویلا در شمال کشور، احتمال هر گونه تقلب و کارهای ناپسند مانند کلاهبرداری وجود دارد.

 خریدن ویلا همه گیر شده و فروش آن بیشتر. یعنی هر کسی در قالب مشاور املاک اقدام به واگذاری ویلا به خریداران نا آشنا می کند و متاسفانه این موضوع باعث شده تا اعتبار شرکت های خرید و فروش ویلا زیر سوال برود. همواره سعی کنید. خرید خود را از شرکت های صاحب نام و شناسنامه دار انجام دهید.

بنابراین هنگام خرید ویلا شمال حتماً از فروشنده بخواهید. که وضعیت مالکیت ویلا را برای شما روشن کند. و در صورت امکان در همان زمان نسبت به انتقال سند اقدام کنید.

از امکانات اولیه ویلا مانند آب، برق و گاز مطمئن شوید

معمولاً اکثر ویلاهای عرضه شده در شمال کشور از امکانات اولیه مانند آب، برق و گاز برخوردارند و با یک بازدید ساده می‌توانید از آنها مطمئن شوید. اگر قصد خرید ویلا شمال در جنگل را دارید ممکن است برخی از این امکانات را نداشته باشد.بنابراین برای آنها تمهیدات لازم را در نظر بگیرید. در برخی مواد برای تأمین آب از چاه آب استفاده می‌شود که توصیه می‌شود موارد بهداشتی را در نظر بگیرید و سطح سلامت آن را بسنجید. ترجیحاً سعی کنید ویلایی را خریداری کنید. که شبکه فاضلاب آن به دریا ریخته نشود.

نکات خرید ویلا شمال

  نکات خرید ویلا شمال

فروشندگان ویلا را درست انتخاب کنید


لازم است بدانید، طراحی بی نظیر، معماری مدرن و منحصر به فرد در کنار استفاده از مصالح باکیفیت و مستحکم و پیروی از استانداردهای ساخت در یک منطقه‌ی جغرافیایی عالی، از جمله ویژگی های یک فروشنده‌ی نام آشنا و معتبر می باشد. که در هنگام خرید ویلا بایستی این نکات را مدنظر داشته باشید. فاکتوری که می تواند خرید شما را به یک ملک ابدی تبدیل نماد، انتخاب فروشندگان معتبر می باشد. از این رو سعی کنید تمامی انتظارات خود را از ویلا بازگو کنید. و تمامی جوانب امر را بسنجید و سپس اقدام به خرید نمایید.

بهترین زمان برای خرید ویلا


اگر می خواهید در زمانی مناسب با شرایط عالی به خرید بپردازید.بایستی بدانید که تابستان می تواند یک زمان مناسب برای خرید ویلا بابلسر باشد. همچنین گاهی اوقات فروشندگانجهان سنتر ویلا، با در نظر گرفتن شرایطی عالی و استثنائی نیز اقدام به فروش ویلاهای خود می کنند. که با آگاهی از زمان موردنظر می توانید یک سود حسابی ببرید.

ب) معماری و ساخت و ساز ویلا

طراحی نمای داخلی و خارجی سازه 

کسانی که برای خرید ویلا شمال اقدام می‌کنند، باید به رطوبت هوا در این منطقه توجه ویژه داشته باشند و مطمئن شوند. که ساختمان ویلای آنها در برابر رطوبت مقاوم است. چون رطوبت دریا می‌تواند نمای ظاهری یک ساختمان را به‌مرورزمان از بین ببرد. بنابراین طراحی نمای داخلی و خارجی سازه را در نظر بگیرید.

سیستم تهویه مناسب

رطوبت بالا در این محیط به این معنی است که سیستم تهویه مناسب در داخل ساختمان ضروری است.و کسانی که به این آب و هوا عادت ندارند باید هنگام  خریدن ویلا در شمال نسبت به رفع نواقص ویلا اقدام کنند.

نورگیری ویلا و سمت و جهت آن

نورگیری ویلا و سمت و جهت آن نیز در انتخاب اقامتگاه در شمال کشور مهم است و سعی کنید. نورگیری ساختمان را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید. این موضوع باعث می‌شود. دکوراسیون ویلا و قسمت‌های آن مطابق با سلیقه شما صورت گیرد.

ج) موقعیت مکانی و منطقه‌ی جغرافیایی ویلا

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید ویلا شمال موقعیت مکانی ویلا است. که از چند لحاظ می‌تواند اهمیت داشته باشد. اول اینکه قطعاً شما تمام ساعات خود را در داخل ویلا نمی‌مانید؛ گاهی اوقات پیش می‌آید که با دیدن نمای بیرونی و داخلی ویلا، فریب ظاهر امر را می خورید، فارغ از اینکه ویلایی که خریداری کرده‌اید و برایش پول هنگفتی هم پرداخت کرده‌اید دارای موقعیت جغرافیایی مناسب نیست مثلا نه به مسیرهای اصلی دسترسی دارد و نه به هیچ یک از مراکز خرید نزدیک می‌باشد.

این یک نقطه ضعف اساسی است که شما را برای همیشه پشیمان می‌کند.به همین دلیل است که اکثر فروشندگان معتبر، تمام اطلاعات مربوط به ویلاهای خود را به مشتری توضیح می‌دهند. و از دسترسی آنها به مراکز خرید، مراکز درمانی و جاذبه‌های گردشگری اطلاعات خوبی را در اختیارشان قرار می دهند تا با آگاهی ویلای موردنظر خود را انتخاب و خریداری نمایند.

نکات خرید ویلا شمال

اما جنبه دیگر در باب اهمیت انتخاب موقعیت مکانی مناسب برای ویلا، دسترسی همراهان به ویلا است. معمولاً در سفر به شمال کشور، به دلیل ترافیک و سایر مسائل جاده‌ای احتمال جدایی همراهان وجود دارد. بنابراین اگر موقعیت مکانی ویلا مناسب باشد، راحت‌تر می‌توانند آن را پیدا کنند.

بنابراین انتخاب موقعیت مکانی و منطقه‌ی جغرافیایی ویلا بایستی در هنگام خرید و ساخت و ساز ویلا مورد اهمیت و توجه ویژه قرار گیرد.

نزدیکی و دسترسی به جنگل و ساحل و مسیرهای اصلی 

جنبه اول در تعیین موقعیت مکانی و منطقه جغرافیایی ویلا، دسترسی آن به جنگل و ساحل است. باید اعتراف کرد که بیشتر گردشگران استان‌های شمالی کشور را به دلیل جنگل و ساحل زیبای آن انتخاب می‌کنند. بنابراین هرچه یک ویلا به ساحل یا جنگل نزدیک‌تر باشد و امکان دسترسی بهتری داشته باشد، گزینه بهتری برای خرید ویلا شمال محسوب می‌شود.

عرض کوچه ای که ویلا در آن قرار دارد

از طرف دیگر سعی کنید ویلای خود را در داخل کوچه‌های تنگ انتخاب نکنید. معمولاً کسانی که به استان گیلان یا سایر شهرهای شمال کشور سعی می‌کنند ماشین‌های خود را در کوچه‌ها پارک کنند و از جریمه شدن و یا پرداخت عوارض فرار کنند. بنابراین اگر ویلا ی داخل کوچه را پسندیدید. بهتر است از کوچه‌های بزرگ با عرض بیشتر استفاده کنید.

نزدیکی و دسترسی سریع و آسان به مراکز خرید و بازار

خرید مایحتاج زندگی و ضرورت های اولیه برای داشتن یک زندگی چیزی نیست که بخواهیم به راحتی از کنار آن عبور کنیم. اینکه در دل جنگل و منطقه ای بکر ویلای شمال خود را بخرید شاید تنها جنبه زیبایی داشته باشد ولی در نظر داشته باشید اگر دسترسی های مناسبی ویلای شما نداشته باشد برای خرید یک جنس ساده و معمولی باید کیلومتر ها راه بروید.

حال این موضوع را با شرایط سخت جاده ای و روز های بارانی و برفی مقایسه کنید تا متوجه موضوع بیشتر بشوید. در شهرک های ساحلی معمولا این موضوعات پیش بینی می شود.

نزدیکی و دسترسی سریع و آسان به جاذبه های گردشگری و توریستی

بکر بودن و توریستی بودن منطقه را در نظر داشته باشید. مناطق ساحلی از دید مردم ایران اهمیت زیادی دارند. آنها فصول گرم سال بخصوص به ساحل دریا می روند و برای داشتن یکی دو شب عالی در شمال هزینه خوبی می کنند. ولی توریست های خارجی اغلب به مناطقی از شمال سفر می کنند که جاذبه های بین المللی داشته باشد و در نوع خود بی نظیر باشد.

مانند تالاب بین المللی بوجاق در بندر انزلی که هر ساله تعداد زیادی گردشگر خارجی را به خود جذب می کند. ضمن اینکه توریست ها اقامت های طولانی مدت تری دارند پول بهتری برای اجاره ویلا در شمال می پردازند.

همه مردم دوست دارند شمال را به خاطر خاصیت آب و هوا و مناطق آن ببینند. وقتی وارد ویلا شمال خود می شوید نباید احساس کنید که در یک منطقه شهری هستید. این موضوع خلق شما را تنگ خواهد کرد و خیلی زود باعث پشیمانی شما از این سرمایه گذاری در شمال می شود.  ضمن اینکه باید ویلا شمال شما خاصیت و الگوی شهری را داشته باشد و دسترسی مناسب شما به امکانات شهری را فراهم کند. باید در نظر داشته باشید که نبود جاذبه های طبیعی در اطراف محل ویلا شمال شما باعث می شود زندگی شما تفاوتی با منطقه شهری شما نداشته باشد.

نکات خرید ویلا شمال

  نکات خرید ویلا شمال

نزدیکی و دسترسی سریع و آسان به مراکز خدماتی و درمانی

دسترسی به مراکز خدماتی و درمانی به عنوان مهمترین نکته در کنار فاکتورهای دیگر در هنگام خرید ویلا، از جمله موارد موثری است که بایستی به آن دقت کافی داشته باشید تا با خرید ویلا، به تمام نیازهایتان پاسخ داده شود و خرید ویلا در شهرک آرش می تواند ایده آل ترین انتخاب برای شما باشد.

د) امنیت ویلا 

به تغییرات آب و هوایی و فرسایش خاک دقت کنید.


شاید در نگاه اول خرید ویلا در شمال در منطقه کنار دریا و با پنجره ای رو به دریا انتخابی فوق العاده باشد. شنیدن صدای امواج و داشتن چند قدم فاصله تا آب دریا یکی از رویایی ترین ویلاهای ساحلی خواهد بود. ولی در نظر داشته باشید که مناطق ساحلی دستخوش تغییرات آب و هوایی و بالا و پایین رفتن آب و فرسایش ناگهانی خاک هستند. کافی است دو روز بارندگی پشت سر هم داشته باشید تا متوجه شوید که ویلا رویایی شمال شما تبدیل به نا امن ترین مکان برای زندگی خواهد بود. بهتر است مکانی که می خواهید ویلای خود را در آنجا خریداری کنید به خوبی بررسی کنید و تغییرات آب و هوایی آن را حتی در طول چند دهه گذشته بررسی کنی.

 خطر طوفان و سیل را فراموش نکنید


خوشبختانه کمتر موضوع طوفان در اطراف سواحل دریای شمال آزار دهنده بوده است. ولی بحث سیل خیز بودن منطقه اهمیت زیادی در انتخاب ویلا شمال شما باید داشته باشد. هر چند سیل موضوعی نیست که به راحتی بتوان حتی در مناطق غیر ساحلی هم پیش بینی کرد. با این وجود بهتر است ویلا شمال خود را در مناطقی خریداری نمایید. که امکانات شهر سازی بهتر و با زیر سازی بهتری باشد . ویلا شمال شما باید استاندارد های لازم را داشته باشد و بهترین مصالح در ساخت آن به کار رفته باشد تا در برابر سیل و طوفان و حتی رطوبت مقاوم باشد.  دریافت بیمه مسئولیت و حوادث زبیعی را فراموش نکنید.

ه) جنبه های تجاری خرید ویلا

 بازار اجاره ای ویلا در شمال


حقیقت این است که کمتر کسی بیش از یک تا دو ماه در ویلا شمال خود زندگی می کند.  اغلب دوست دارند تنها در تعطیلات و روز های خاص به ویلای خود سری بزنند و چند روزی از زندگی در آن لذت ببرند وبروند.  درک درست منطقه ای در خرید ولا اینجا به کار شما می آید. شما می توانید سرمایه گذاری خود را به یک سرمایه گذاری پول ساز مبدل نمایید.

وقتی از ویلای خود استفاده نمی کنید با اجاره دادن آن به توریست ها و مسافران دیگر می توانید هزینه و درآمد خوبی داشته باشید. معمولا خرید ویلا در مناطقی که از نظر گردشگری اهمیت زیادی دارند توصیه می شود مانند ویلا در بابلسر یا چالوس.

 خرید ویلا با رشد سرمایه


باهوش باشید. این موضوع را در نظر بگیرید که شاید در چند سال آینده بخواهید از سرمایه خود استفاده کنید. خرید ویلا در شمال یک سرمایه گذاری بدون نقص است اگر با دید باز انجام شود. معمولا مناطقی که گردشگر زیاد دارد و آینده روشنی دارد بهترین مناطق برای خرید ویلا هستند تا در صورت نیاز ضمن افزایش قیمت ویلا بتوانید به راحتی اقدام به فروش ویلا بکنید. خرید ویلا در زیبا کنار و یا منازل ساحلی بندر انزلی بهترین انتخاب می توانند باشند.

نتیجه گیری و جمع بندی و توصیه ما به شما :

خرید ویلا شمال می‌تواند کاری پیچیده باشد، بنابراین حتماً در این مورد با افراد مجرب مشورت کنید. ما در جهان سنتر آمادگی ارائه مشاوره در زمینه خرید و اجاره ویلا در شمال کشور و استان مازندران به گردشگران عزیز هستیم. برای شناخت بیشتر از ویلاها می‌توانید از وب‌سایت ما دیدن کنید و یا با ما در تماس باشید..

اگر به دنبال ویلاهای خوش دست، مدرن و لوکس هستید. اگر دلتان می خواهد ویلایی در چند قدمی ساحل زیباکنار خریداری کنید و روزها بهترین چشم انداز را در مقابل خود داشته باشید؟ اگر می خواهید به منطقه آزاد انزلی نزدیک باشید و از مراکز استثنائی تجاری آن دیدن کنید و جاذبه های دیگر زیباکنار را لمس کنید. اگر سطح امنیت ویلا برایتان مهم است و می خواهید. به تمامی مسیرهای اصلی و مراکز خدماتی، درمانی دسترسی داشته باشید.

از جهان سنتر دیدن کنید.

  نکات خرید ویلا شمال

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.