مجله اینترنتی و وبلاگ جهان سنتر
0

معرفی ییلاق خوشواش مازندران | جهان سنتر

ییلاق خوشواش مازندران


ییلاق خوشواش مازندران |در پی کوچکترین فرصت برای خارج شدن شهر و فرار کردن حتی چند ساعته از همهمه و سر و صدای شهر هستیم.هوایی را طالبیم که حاوی دود و متعلقاتش نباشد.همین بهانه کافیست تا فرصت را غنیمت بشماریم و راهی جاده شویم. قطعا همیشه یکی از بهترین انتخاب ها سرسبزی های استان مازندران است.مقصد امروزمان طبیعت بکر دیگری از این دیار به نام ییلاق خوشواش است.برای آشنایی با این منطقه دوست داشتنی با جهان سنتر(خرید و فروش ویلا)همراه باشید.

مطالب بیشتر:

معرفی مکان تفریحی روستای جنت رودبار رامسر|جهان سنتر

مکان تفریحی کلاردشت بهشت گمشده مازندران | جهان سنتر


ییلاق خوشواش مازندران منطقه ای در ارتفاعات که کوه های بلندی را شامل می شود.جایی که می توانید منظره دریا، جنگل های انبوه، دره ها و نمایی از شهر را با هم ببینید. گاهی نیز این همه زیبایی با دریایی از ابر که در زیر پای شما قرار گرفته، همراه می شود. وقتی این همه مناظر دیدنی را یکجا داشته باشید، بهشت را در کنار خود احساس خواهید کرد.

خرید و اجاره ویلا در شمال

در مکانی که حضور دارید شهر های آمل ، محمود آباد ، فریدون کنار ، بابل ، قائم شهر و ساری را از این ارتفاع مشاهده کنید.جالا شاید بتوانید حدش بزنید که چقدر به آسمان نزدیک شده اید. حالا می توانید تصور کنید در صورتی که ابر مانع نشود چکونه می توانید ستاره های آسمان را از یک طرف و از طرفی دیگر نور شهر هایی را که نام بردیم مشاهده کنید. رویایی که به واقعیت رسیده است و بهشتی که به تازگی آن را کشف کرده اید اکنون پیش پای شماست.

ییلاق خوشواش کجاست؟


ییلاق خوشواش مازندران در ۲۲ کیلومتری شهر آمل و در ارتفاعات رشته کوه البرز واقع شده است. در تابستان دارای هوایی دلپذیر است ولی زمستان چون در ارتفاع است اهالی این منطقه را مجبور به کوچ می کند زیرا از شدت سرما تحمل شرایط و روال عادی زندگی بسیار سخت است. این منطقه ییلاقی تابستانی دارای سه قسمت بدین ترتیب است: بائس محله در بخش غربی و قدیمی روستا، آمل محله در بخش مرکزی که اکثر آنها از شهر آمل هستند و چندر محله در بخش شرقی که آن ها اکثرا کشتورز و دامدار هستند.

در مسیر رسیدن به مقصد


مسیر رسیدن به ییلاق خوشواش مازندران نیز به مانند مقصد بسیار جذاب و دیدنی است.از وقتی وارد جاده خوشواش می شوید در واقع به دنیایی رویایی قدم می گذارید. چشم انداز های زیبا حتی در طول مسیر هم آرامش خاصی را به شما می دهند. به گونه ای که در این مسیر عبور از میان ابر و مه را تجربه خواهید کرد و اگر هم از وجود ابر ها خبری نبود هوای صاف و دیدن ستارگان شما را به وجد می آورد.

روستای خوشواش


مقصد امروزمان جای مناسبی برای دوچرخه سواران است که می خواهند تجربه متفاوتی را این مکان دوست داشتنی داشته باشند. تا جایی که حتی تور های دوچرخه سواری در طول سال در این روستا برگزار می شود. بنابراین از این حیث ظرفیت بسیار خوبی دارد که اگر شما دوچرخه سوار هستید به شما تجربه این فعالیت هیجان انگیز پیشنهاد می شود. در صورتی هم که دسترسی به دوچرخه ندارید و به کوهنوردی علاقه دارید. می توانید از این فرصت برای لذت بردن از ارتفاعات و نظاره قله دماوند در مسیر کمال استفاده را ببرید.

ییلاق خوشواش مازندران

آسمان ییلاق خوشواش


پیشنهاد می شود نیز در ییلاق خوشواش مازندران حتما دوربین به همراه خود داشته باشید تا سوژه هایی که برای ثبت تصویرشان همیشه به دنبال آن بودید را از دست ندهید. جدای از همه این جاذبه های طبیعی این منطقه، به خاطر داشته باشید که این روستا دارای امکانات چندانی از جمله آب لوله کشی نیست اما چشمه های مروارید چشمه، هفت چشمه، معصومه کوثر، انجلج و پنج انگیس آب گوارایی دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین هتل برای اقامت نیز در این روستا نیست اما اگر اهل کمپینگ هستید. مکان مناسبی برای کمپینگ پیدا خواهید کرد.

خرید ویلا در رامسر

آب و هوای ییلاق خوشواش


با توجه به اینکه تقریبا به ازای هر ۱۰۰۰ متر ارتفاع ۵ درجه از دما کم می شود.حال می توانید تصور کنید که در ارتفاع ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ متری دما به چه اندازه پایین است و چه اختلافی با روز های گرم تابستان نسبت به داخل شهر دارد. قبلا ییلاق خوشواش ۸ ماه از سال از برف سفید پوش است اما با تغییرات آب و هوا در سال های اخیر و به دلیل گرم شدن زمین این تعداد ماه به ۷ و ۶ ماه رسیده است .

خوشواش یعنی چه؟


این روستا در زبان محلی به نام خِشِواش شناخته می شود. که به زبان مازندرانی “خش” یعنی خوش و “واش” یعنی علف می باشد. بنابراین با این اوصاف خشواش به معنای خوش علف یا علفزار خوب است.

از کدام مسیر به خوشواش برویم؟


برای دسترسی به ییلاق خوشواس در صورتی که در جاده هراز بعد از شرکت آمولو به سمت فرعی هلی چال بروید، پس از گذر از کپین، روستای خوشواش را پیدا خواهید کرد. در نظر داشته باشید که این مسیر، جاده خاکی زیادی دارد.یک مسیر دیگراز جاده هراز این است که به سمت هردورود بروید و وارد جاده بلده شوید بعد از طی ۱۱ کیلومتر به تیرستاق و پس از طی ۱۸ کیلومتر جاده خاکی به خوشواش خواهید رسید. این مسیر چون جاده خاکی کمتری دارد بهترین مسیر به خوشواش است و در نهایت مسیر سوموقتی است. که از چمستان حرکت کنید و پس از گذر از واز و گزنا سرا به خوشواش وارد شوید. ولی اگر انتخاب شما این مسیر است بهتر است با ماشین های شاسی بلند بروید.

خرید ویلا در بابلسر

جهان سنتر

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.